banner6

Hırsızı yakaladık

HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, müşahitlere oy verme işlemi bitmeden oy sayım tutanaklarının imzalatıldığını ve YSK’ya itiraz edeceklerini açıkladı:

Hırsızı yakaladık

Hırsızı yakaladık

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Halkların Demokratik Partisi (HDP) Adana İl Başkanlığı, seçimlerde usulsüzlük yaşandığını ileri sürerek, itirazlarını Yüksek Seçim Kurulu’na (YSK) bildirdiklerini açıkladı.

HDP Adana İl binasında düzenlenen basın toplantısında konuşan HDP Adana Milletvekili Meral Danış Beştaş, Seçim sonuçlarına göre Türkiye'nin 3.'üncü partisi olduklarını, tüm Adana'yı teslim eden bir parti olarak yola devam edeceklerini söyledi. Sandık kurulu başkanları tarafından müşahitlere oy verme işlemi bitmeden oy sayım tutanaklarının imzalatıldığını ifade eden Beştaş, bu usulsüzlükleri yerine tespit edip, YSK'ya bildirdiklerini ve gerekli itirazdan bulunduklarını dile getirdi. Beştaş, "Adana'da AKP ile kendi aralarında bir milletvekili için 4 bin 968 oy farkı ile kaybettik. Bu arayı itirazlarımız ile arayı kapatacağız. Hırsızı yakaladık bu da tutanaklarımızla ispat edeceğiz" dedi.

HDP Adana İl Eşbaşkanı Mehmet Mahsun Eriğ ise, HDP olarak daha iyi çalışmaları durumunda sonucun daha farklı olabileceğini dile getirerek, "AKP saat 17.00 olmadan kutlamalara başlayarak, psikolojik baskı yaptı" ifadelerini kullandı.

HDP’den 2. Sıra milletvekili adayı olan ancak seçilemeyen Adana Milletvekili Rıdvan Turan’da, parti olarak eksiklerini görüp ona göre bir strateji belirleyeceklerini  vurguladı.Her şeye rağmen mücadeleye devam edeceklerini dile getiren Turan, "Kendimizi gözden geçireceğiz. Kendimizi yenileyeceğiz. Mücadeleye devam edeceğiz ve ayakta dimdik duruyoruz. Son olarak Seyid Rıza'nın sözü ile bitireceğim. Biz onların yalanları ve hileleriyle baş edemedik. Bu bize dert oldu. Bizde onların önünde diz çökmedik, bu da onlara dert olsun" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2015, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER