banner6

"Hizmet için geldik"

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş “Mardin’e hizmet için geldik” dedi.

"Hizmet için geldik"

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş Mardine hizmet için geldik” dedi.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Vali Mahmut Demirtaş, Mardin’e hizmet için geldiklerini, vatandaşın huzur ve memnuniyetinin hizmetin yönünü belirleyeceğini söyledi.

Esnaf ve vatandaşlarla her fırsatta buluşan,  sorun ve taleplerini dinleyen Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mahmut Demirtaş, ben yaptım oldu anlayışı ile yapılan hizmetleri benimsemediklerini söyledi. Vali Demirtaş “Mardin’e hizmet etmekten, vatandaşın huzurunu ve memnuniyetini sağlamaktan başka düşüncemiz yok. Hizmetleri planlarken ve yürütürken, şehrin gerçek sahiplerine, şehirde yaşayanlara danışmadan, görüşlerin almadan, konu ile ilgili Sivil Toplum Kurulularının görüşünü almadan, ben yaptım oldu anlayışı ile hareket etmeyeceğiz. Biz hizmet için varız, halkımız için varız, şehrin sahipleri ise kalıcıdır. Amacımız onların hayatını yaşamını kolaylaştırmaktır” dedi.

Mardin-Midyat ve Kızıltepe-Ceylanpınar yolları yapılacak

Yıllardır sürüncemede kalan Mardin-Midyat ve Mardin’e ekonomik hareketlilik kazandıracak olan Kızıltepe -Ceylanpınar yollarının ihaleye çıkarılarak yapımlarına başlanacağını ifade eden Vali Demirtaş “ Şehrimizi ziyaret eden bakanlarımızdan isteklerimiz oluyor. Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’ndan her iki yolun yapılacağı müjdesini aldık. Önümüzdeki yıllarda çevre yollarının yapımı için girişimlerimiz olacak” şeklinde konuştu.

Kurumlarda hareketlilik artacak

Kurumlarda hantal bir hizmet anlayışına müsaade edilmeyeceğine vurgu yapan Vali Demirtaş “Tüm kurumlarda herkes görevini en iyi şekilde yapacak. Hantal bir yapılaşma ve hizmet anlayışına izin vermeyeceğiz. Görevliler, devletin verdiği yetki ve görevlerini en iyi şekilde yerine getirmelidir. Her gün mesaiye erken başlıyoruz, yapılacak iş ve hizmetleri birim amirleri ile planlıyoruz ve güne böyle başlıyoruz. Çalışan mesai arkadaşlarımın her zaman destekçisi olacağım”  dedi.

Vali Demirtaş, Diyarbakırkapı otopark ve sosyal tesis projesinin de revize edilerek hizmete açılması için çalışmaları yoğunlaştırdıklarını sözlerine ekledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER