banner6

Hizmete ara vermek yok!

Ak Parti Adana İl Başkanlığı'na atanan ve kongrede 610 delegenin desteğiyle başkanlığa getirilen Yağcı, 2014'e hazırlanacaklarını söyledi

Hizmete ara vermek yok!
Hizmete ara vermek yok!

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adalet ve Kalkınma Partisi Adana 4. Olağan İl Kongresi, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleştirildi ve başkanlığa atanan Ziyaettin Yağcı, seçilmiş olmanın sevincini yaşadı.

Yüreğir  Spor Salonu’nda yapılan kongre Başbakan Recep tayyip Erdoğan’ın katılmasından dolayı büyük ilgi gördü.

AK Parti Adana 4. Olağan İl Kongresine Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Adana Milletvekili Ömer Çelik ile birlikte AK Parti Adana milletvekilleri Fatoş Gürkan, Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar, Ali Küçükaydın ve Mehmet Şükrü Erdinç’in yanı sıra daha önceki milletvekilleri, il başkanları vatandaşlar katıldı.

Kongrenin Divan kurul üyeleri şu islerden oluştu; Genel Merkez Teşkilat Başkan Yardımcısı ve Çorum Milletvekili aynı zamanda bölge koordinatörü olan Murat Yıldırım, Gaziantep Milletvekili ve Adana koordinatörü Mehmet Sarı, Adana İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Adana İl Gençlik Kolları Başkanı Mehmet Ay ve Seyhan İlçe Başkanı Kasım Pamuk.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan kongrede heyecan, Başbakan Erdoğan’ın salona girmesiyle birlikte daha da artarken, salona sığmayan vatandaşlar, dışarıya konulan dev ekranlardan kongreyi takip ettiler.

Başbakan’ın Erdoğan’ın konuşmasının ardından seçimlere gidildi. 610 delegenin oy kullandığı kongrede, Ziyaetin Yağcı’nın hazırladığı tek liste oylandı.

Başbakan Erdoğan, Adana için verilen bütün sözlerin ve müjdelerin bir bir yerine getirileceğini dile getirdi.

Adana İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı ise kongrede yaptığı konuşmada, göreve geldiği günden buyana kendisine herkesin hep destek olduğunu ifade ederek, bu desteğin bundan sonra daha da artmasını beklediğin söyledi. Yağcı, bu hedef doğrultusunda, 2014 Yerel Seçimleri için gereken çalışmalara ara vermeden devam edeceklerini ifade etti.

 

Ak Parti Adana İl Yönetim Kurulu ise şu isimlerden oluştu:

Ziyaeddin Yağcı, Hıdır Bahçe, Mehmet Aslanbaba, Fikret Yeni, Levent Ulular, Mustafa Özcan, Ayşegül Çalık, Faruk Aytek, Mehmet Faruk Bozkurt, Fahrettin Coşkun, Hasan Aydın, Mehmet Can, Yalçın Limoncu, Aslı Çetin Turpçu, Ayfer Adıgüzel, Ciyde Tokmakçı Çöktü, Duygu Yüksel, Huriye Şen, Mine Sevin, Şevkiye Esra Alıncak, Gül Yıldırım Acar, Fatma Güldemet Sarı, Cüneyt Karaarslan, Özdemir Gökdemir, Hasan Berzan Toprak, İlyas Karabulut, İsmail Babacan, Kenan Şenbayrak, Kürşat Akpınar, Ergün Kurluk, Mehmet Aslan, Mehmet Gelebek, Mehmet Hanifi Kalo, Mehmet Kıvanç, Hacer Ceylan, Gülşen Kavlak, Niyazi Göğer, Ozan Gülaçtı, Recep Özdemir, Zafer Kara, Cemal Saim Çetenak, Safiye Akın, Ayşe Betül Demirci, Mehmet Sıddık Gülşen, Ramazan Berçik, Uğur Uluğsu, Ömer Faruk Doğan, Mehmet Ali Önal, Nuray Özcan ve Mehmet Aksoy.

 

İl Disiplin Kurulu; Hüseyin Turgut Bahar, Nazmi Yılmaz, Recai Mercimek, Ali Karabatak ve Önder Serin.

 

Parti İçin Demokrasi Hakem Kurulu; Ali Tanrıverdi, Şefika Ekizoğlu ve Kadir Dinç.


Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42