Hobi kurslarına yoğun ilgi

Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı SODES Gençlik Merkezleri’nde verilen hobi kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.

Hobi kurslarına yoğun ilgi

Hobi kurslarına yoğun ilgiADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’na bağlı SODES Gençlik Merkezleri’nde verilen hobi kurslarına vatandaşlar yoğun ilgi gösteriyor.
SODES Gençlik Merkezi Hobi Kursları, Adanalıların ilgisini çekmeye devam ediyor. Adana Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Daire Başkanlığı’nca açılan örgün eğitime destek kurslarının yanı sıra gençlerin ve vatandaşların boş zamanlarını en iyi şekilde değerlendirebilmesi için açılan hobi kursları da her kesimden vatandaşa hizmet etmeye devam ediyor. Resim, satranç, fotoğrafçılık, keman ve minyatür resim sanatı kurslarında toplam 203 çocuk ve gencin eğitim gördüğünü belirten Gençlik Merkezleri ve Meslek Edindirme Müdürü Cengiz Bengil, “Hobi kurslarımızda gençlerimiz düşsel dünyalarını geliştiriyor ve kendilerini özgürce ifade etme imkanı buluyor. Örneğin resim kurslarımızdaki çocuklarımız özgürce fırçayı kullanıp, kendi dünyalarını kağıt üzerine döküyor. Kurslarımızda çocuklarımıza resim yapmayı öğretirken aslında biz onlara kendilerine güvenmeyi öğretiyoruz. Unutulmasın ki kendine güveni tam olarak yetişen bir birey başarıyı daha kolay elde eder. Bunun içindir ki hobi kurslarımız çok değerli ve önemlidir’’ dedi.
SODES Gençlik Merkezi Hobi Kursları’nda dönem kayıtları sona erdi. Kasım ayında 2. dönem kayıtları alınmaya başlanacak.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2015, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2