banner6

'I Love Adana' projesine Adanalılar sahip çıkmalı

ADSİAD Başkanı Süleyman Sönmez, Adana'yı tüm dünyaya tanıtmayı amaçladıklarını söyledi

'I Love Adana' projesine Adanalılar sahip çıkmalı

'I Love Adana' projesine Adanalılar sahip çıkmalı


 ADANA(İLKHABER) - Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez, Akdeniz Televizyonu'nda Emine Gürcan'ın sunduğu 'Patronlar Kulübü'nün konuğu oldu. ADSİAD'ın güçlü bir yönetimden oluştuğunu vurgulayan Sönmez, ADSİAD ailesine katılma sürecini de anlattı. ADSİAD'ın kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği çalışmaların içinde bulunan şanslı kişilerden biri olduğunu belirten Sönmez, Adanalı her iş insanını dernek çatısı altında hizmet üretmeye çağırdı.

ADSİAD'ın en önemsediği projelerden bir tanesinin Adana'yı bütünleştirmek olduğuna işaret eden Sönmez, "Son zamanlarda Adana'da bir sinerji yakalandı. Oda başkanları, sivil toplum örgütleri ve kamu kurum, kuruluş yetkilileri arasında önemli bir diyalog gelişti" diye konuştu.

Sönmez, "Adana'yı bütünleştirebileceğimiz ve tüm Adana'nın sahip çıkacağını düşündüğümüz 'I Love Adana' projesi üzerinde çalışıyoruz" dedi.

“ÖNEMLİ ADIMLAR ATMALIYIZ”

Programda proje kapsamında geliştirilen kupa ve kalemleri tanıtan Sönmez, "I Love Adana, ADSİAD'ın projesi olabilir ama herkesin sahip çıkmasını istiyor, Adanalılar'ın projesi olmasını istiyoruz" dedi.

Kent dinamiklerinin harekete geçmesi durumunda tarımdan sanayiye entegrenin hızlanacağını, Adana’nın tarımda dünyanın birçok ülkesini besleyebilecek havza olabileceğini dile getiren Sönmez, şunları söyledi:

"Adana, tarih boyunca önemsenen bir kenttir. Ceyhan, Yumurtalık, Karataş başta olmak üzere tüm ilçelerde ve alanlarda büyük bir zenginliğe sahibiz. Adana, sanatçı, sporcu, siyasetçi, çiftçi ve sanayicilerin beşiği konumundadır. Kentimizdeki tek eksik güçlü bir lobi. Bu konu üzerinde çok duruyoruz ve Adanalılık ruhunu geliştirmeyi amaçlıyoruz. Böylelikle Adana'da sosyal ve kültürel alanda olduğu kadar yatırımlarda da önemli gelişmeler sağlanacaktır. Sayın Valimiz Hüseyin Avni Coş'un bu konudaki gayretleri bizi umutlandırıyor. Sayın Valimizin etrafında atacağımız önemli adımlar kentimize ivme kazandıracaktır. Adana'nın ekonomik alanda eksikleri, haksızlığa uğradığı bazı durumlar var. Adana, önemli bir sanayi kentidir. Her zaman gündeme gelen mevduat hesapları, tarım, sanayi , sosyal ve sanatsal yönden bakıldığında kentimiz gelişmiş bir kenttir ancak eksiklerimizi gidermek ve haksızlıklara dur demek zorundayız.”

Sönmez, programda ADSİAD Akademi başta olmak üzere çalışma grupları ve gerçekleştirdiği projeler konusunda da bilgi verdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42