banner6

İdam kararına sessizlik tepkisi

Adana Genç İmam Hatipliler adına Ravza Muhacir, “Tek suçları adalet, tevhit, özgürlük istemek olan insanları, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden dünyanın gözleri önünde idam sehpasına göndermek istiyorlar” dedi.

İdam kararına sessizlik tepkisi

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Kendilerine Adana Genç İmam Hatipliler diyen yaklaşık 300 kişilik grup dün İsmet İnönü Parkı'nda bir araya gelerek Mısır’daki idam kararını protesto etti.

Üzerlerine kefen giyen grup üyeleri burada Kur'an okuyup dualar etti. Sık sık tekbir getirmeyi de ihmal etmeyen grup adına açıklamayı Ravza Muhacir yaptı. Mısır halkının yalız olmadığını göstermek için alanlarda olduklarını söyleyen Muhacir, darbe karşıtı 2500 kişinin açılan ateşler sonucu öldürüldüğüne dikkat çekti. Muhacir, “Bütün dünyanın gözleri önünde bir halkı, halkın ve hakkın temsilcilerini katlettiler. Sözde insan havarileri, demokratlar, özgürlükçüler sadece ve sadece seyrettiler. Söz konusu Müslümanlar olunca seyretmeye de devam etmektedirler. Efendilerinin Adeviye’de öldürerek bitiremedikleri Esma’ları, üniversiteli gençleri önce zindanlara doldurdular. Şimdi kötü bir tiyatro oyunuyla, sahte mahkemelerle Mısır’ın özgür insanlarını katletmek istiyorlar. Tek suçları adalet, tevhit, özgürlük istemek olan bu yiğit insanları, kadın, erkek, genç, yaşlı demeden dünyanın gözleri önünde idam sehpasına göndermek istiyorlar.” ifadelerini kullandı.

Grup açıklamanın ardından sessizce dağıldı.


 


 

Güncelleme Tarihi: 12 Nisan 2014, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER