banner6

İHA korkuttu!

Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan İncirlik Üssü’nün çevresinde önceki gece İnsansız Hava Uçakları (İHA) alçak uçuş yaptı. Terör örgütü IŞİD mensuplarının olası sızmalarına yönelik gerçekleştirilen alçak uçuş kısa süreli panik yaşattı. Görüntü alan İHA’lar bir saat sonra gözden kayboldu.

İHA korkuttu!

İHA korkuttu!

 

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-  Adana’nın Sarıçam ilçesinde bulunan İncirlik Üssü’nde, önceki gece İnsansız Hava Uçağı (İHA) üs ve çevresinde alçak uçuş yapması panik yarattı.

 

Ülke genelinde yaşanan son dönemdeki olaylar Adana’ya da yansıdı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun partisinin Adana’da düzenlediği mitinge katılmak üzere kente geldiği 24 Ekim Cumartesi günü, terör örgütü IŞİD üyesi oldukları ve sansasyonel bir eylem için Suriye'den giriş yaptıkları belirlenen biri yabancı 4 şüpheliden biri olarak gösterilen Hamza Tombak'ın Küçükdikili yakınlarında bir otomobil içinde görüldüğüne yönelik bir anons yapılmıştı. Bunun üzerine kırmızı alarma geçilen kent genelinde kolluk kuvvetleri tarafından titizlikle arama çalışmaları devam etti.

OPERASYON DÜZENLENMİŞTİ

Araçlarda ve şüpheli şahıslar üzerinde gün boyu çalışmalar yapılan günün ardından 26 Ekim Pazartesi günüde Diyarbakır’da terör örgütü IŞİD’in hücre evine operasyon düzenlendi. Hainlerin evin dış kısmına tuzakladıkları bombanın infilak ettirilmesi sonucu, 2 polis memurunun şehit olduğu, 4 polis memurunun yaralandığı operasyonda; 7 IŞİD’linin öldürüldüğü, 12 IŞİD’linin de gözaltına alındığı öğrenildi.

İHA’LAR GÖRÜNTÜ ALDI

Olası bir IŞİD saldırılarına karşı ülke genelinde güvenlik önlemleri arttırıldı. Son olarak ise, Adana’nın merkez Sarıçam İlçesi’nde bulunan İncirlik Üssü üzerinde gece boyunca İnsansız Hava Aracı (İHA) alçak mesafeli uçuş yaparak çevreden görüntü aldı. İncirlik Mahallesi’nde oturan vatandaşlar İHA’ların yakın mesafe uçtuğunu görünce kısa süreli panik yaşadı. Üs ve çevresinde yaklaşık 1 saat kadar alçak mesafeden uçan İHA’lar daha sonra gözden kayboldu.

 

Güncelleme Tarihi: 27 Ekim 2015, 15:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER