banner6

İhtilal yapanlardan hesap soruluyor

Ekonomi Bakanı Çağlayan AK Parti Çukurova ilçe Başkanlığı'nı ziyaret etti, partililere gelinen noktayı anlattı:

İhtilal yapanlardan hesap soruluyor

İhtilal yapanlardan hesap soruluyor

  

ADANA(İLKHABER) - Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, "Artık bu ülkede gece rüya görüp, sabah ihtilal yapma işi bitmiştir ve artık bunu yapanlardan hesap sorulacaktır. Milletin getirdiğini, ancak millet götürür." dedi. Bir dizi açılışlarda bulunmak üzere Adana’ya gelen Bakan Çağlayan, partisinin Çukurova ilçe teşkilatını ziyaret etti. Parti binası kapısında İlçe Başkanı Ramazan Çırak ve Kadın Kolları Başkanı Aslı Çelik tarafından çiçekle karşılanan Çağlayan, daha sonra partililerle bir araya geldi. Ziyaret sırasında Bakan Çağlayan’a AK Parti Milletvekilleri Fatoş Gürkan, Necati Çetinkaya, Necdet Ünüvar ve İl Başkanı Ziyaeddin Yağcı eşlik etti. 

“AYAK OYUNLARI OYNANDI”

Çağlayan, burada yaptığı konuşmada, Türkiye'nin kaydettiği değişim ve dönüşüme işaret etti. Çağlayan  partililere, "Artık hastanelerde hastalar mahsur kaldı mı- artık anne-babalar çocukları okula giderken defter kitap alabilme çabasını, sıkıntısını çekiyor mu?" diye sordu. Artık milletinin yanında bir sosyal devletin görevde olduğu anlatan Çağlayan, şöyle dedi:

"Bize çeşitli oyunlar yapmaya çalıştılar. Çeşitli ayak oyunları yapmaya kalktılar. Bizi başka türlü görevden işten uzaklaştırmaya çalıştılar. Zannettiler ki, bizim başbakanımız bir söz söyleyince şapkasını kapıp gidecek. Bu milletin içinden gelmiş, bu millete güvenmiş, gücünü önce Cenab-ı Allah'tan sonra milletten almış Tayyip Erdoğan ve arkadaşları bir adım daha geri atmadık. Bakın Türkiye geçmişte bunları yapanlardan hesap sorar hale geldi. Artık bu ülkede gece rüya görüp, sabah ihtilal yapma işi bitmiştir ve artık bunu yapanlardan hesap sorulacaktır. Milletin getirdiğini, ancak millet götürür. Bizim ülkemiz ekonomik olarak zenginleşirken, demokratik olarak da zenginleşmeyi beraberinde getiriyor."

"Hiç kimseyi aldatmadık, aldatmayacağız" diyen Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Türkiye geçmişte bundan çok çekti. Eğer bugün Türkiye, 9 yılda yapmış olduğu çalışmalarla bu durumdaysa, eğer geçmişteki politikacılarda neler yapabilirdi. Bugün bile onların bazı uzantıları halen var. 1 liraya mazot vermeye kalktılar, 600 lira herkese para dağıtmaya kalktılar. Evelallah bu millet onların defterini dürdü. Dedi ki; 'Sen muhalefet olmaya devam et'. Şimdi zaten kendi kendilerine kavga ediyorlar. Şimdi biz ülkemizin ekonomisini, sosyal dengesini, başka bir anlayışla yöneten bir partinin mensuplarıyız."

BAŞKAN ÇIRAK’TAN BAKAN’A TABLO  

Sanayicilik döneminde yaşadığı anılarını da paylaşan Bakan Çağlayan, şunları kaydetti: "Eskiden bir ülkeye giderken, yabancı gümrükler, ay-yıldızlı pasaporta bakıp her türlü pisliği yaparlardı. Şimdi öyle değil. Artık şanlı şöhretli ay-yıldızlı pasaporta sahip olmak bizler için onur ve şereftir. Biz böyle yapıyoruz, böyle yapmaya da devam ediyoruz. Millet her şeyi biliyor. Herkesin cevabını seçimlerde veriyor. Geçirdiğimiz seçimlerde, milletimiz bizim başımızı yere eğdirecek hiçbir kötü şeyi yapmadı. Biz milletimize şükranlarımızı sunuyoruz. Şimdi önümüzde yerel seçimler var. Asıl bunların telaşı da oradan kaynaklanıyor. Ama Allah'ın izniyle 80 yılda yapılamayanları 9 yılda yapan  AK Parti ve onun Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, bir karar verdi. 'Durmak yok yola devam.' dedik."

Bakan’ın ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Çukurova ilçe Başkanı Ramazan Çırak, bakana eski Adana’nın haritasını gösteren bir tablo hediye etti. Bakan Çağlayan, daha sonra bina çıkışında partililerle hatıra fotoğraf çektirdi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER