banner6

İl Müftüleri brifing çalıştayı Adana'da yapıldı

Merkez-taşra buluşmaları kapsamında düzenlenen, “İl Müftüleri Brifing Çalıştayı” Adana’da yapıldı.

İl Müftüleri brifing çalıştayı Adana'da yapıldı

ADANA (İHA) -  Çalıştaya, Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş, İnsan Kaynakları Genel Müdürü Osman Tıraşçı, Atama Daire Başkanı Recep Sönmez, Bütçe ve Performans Daire Başkanı Nevzat Birlikçi, Hizmet İçi Eğitim ve Rehberlik Daire Başkanı Kadir Dinç, Diyanet İşleri Hac ve Umre Eğitim Daire Başkanı Dr. Fatih Kurt, Sosyal ve Kültürel İçerikli Din Hizmetleri Daire Başkanı Osman Aydın, Yatırım Emlak ve Teknik Hizmetler Daire Başkanı Mahmut Mete, Süreli Yayınlar ve Kütüphaneler Daire Başkanı Dr. Faruk Görgülü, misafir olarak Şanlıurfa İl Müftüsü İhsan Açık, Diyanet İşleri Uzman Yardımcısı Yusuf Tunç, il ve ilçe müftüleri, vaizler, Kur’an kursu öğreticileri ile imam hatipler katıldı.

  İl müftülükleri tarafından yürütülen hizmetleri yerinde görmek, değerlendirme yapmak, ileriye dönük hizmetler konusunda istişarelerde bulunmak ve kararlar almak maksadıyla düzenlenen çalıştayda konuşan Dr. Ekrem Keleş, bu toplantılarla Diyanet İşleri Başkanlığı olarak, ülkemizin manevi havasına daha etkin bir şekilde katkıda bulunmayı amaçladıklarını ifade etti.

  Din hizmetlerinin koordinesi ve yürütülen faaliyetlerde başkanlık tarafından yapılan çalışmalarının önemine vurgu yapan Keleş, son yıllarda başkanlığın toplum nezdinde etkinliğinin önemli bir ivme kazandığını söyledi.

  İl Müftüsü Arif Gökce ise konuşmasında Adana'da yapılan bu çalışmanın hizmetlerne yeni bir heyecan kazandıracağını, merkez ile taşra teşkilatı arasında bilgi akışının hizmette verimliliği arttıracağını söyleyerek il genelinde gerçekleştirilen hizmetlerle  hakkında katılımcılara brifing verdi.

  Gün boyu devam eden toplantıd  tüm katılımcılar  ayrı ayrı söz alarak temsil ettikleri alanla ilgili  görüşlerini belirttiler.

  Daha sonra Diyanet İşleri Başkan Yardımcısı Dr. Ekrem Keleş ve beraberindeki heyet, inşaatı devam eden il müftülüğü hizmet binasında incelemelerde bulundu.

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2014, 16:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42