banner6

“İmanımızda ‘engel’ olmasın yeter”

Seyhan Müftülüğü tarafından engellilere özel ‘Kutlu Doğum Haftası’ programı düzenlendi.

“İmanımızda ‘engel’ olmasın yeter”

Engellilere Yönelik Din Hizmetleri Komisyonu tarafından düzenlenen programda konuşan Seyhan Müftüsü Uzun, engellilere verdikleri önemi anlatarak, “Engel yeter ki insanların iman ve inançlarında olmasın.” dedi.

 

Halil Uzun, “Birazdan kimin başına ne geleceği belli değil ve bunu kimse bilmiyor. Sağlıklı olduğunu hisseden ve sağlıklı olan tüm kardeşlerimiz aslında birer engelli adayıdır. O yüzden dize diz, göze göz ve gözyaşına mendil olmaktan daha güzel ve mühim kesinlikle bir şey yok.” dedi.

 

Programda ayrıca ihtiyaç sahibi 2 engelli vatandaşa tekerlekli sandalye verilirken, Müftü Uzun hayırda motor, şer için de fren olmaktan daha mühim ve güzel bir şey olmadığının altını çizdi.

 

 

Halil İbrahim UĞUR

 

 

ADANA-(İLKHABER) Seyhan Müftülüğü bünyesinde kurulan Engellilere Yönelik Din Hizmetleri Komisyonu tarafından engellilere yönelik ‘Kutlu Doğum Haftası’ kutlama programı katıldı. Programda konuşan Seyhan Müftüsü Halil Uzun, her insanın aynı zamanda birer engelli adayı olduğunu belirterek, “Yeter ki, gönüllerimizde, imanımızda ve inançlarımızda engel olmasın.” dedi.

 

 

Seyhan Karabucak Camii’nde dün engellilere yönelik “Kutlu Doğum Haftası’ kutlama programı düzenlendi. Seyhan Müftülüğüne bağlı Engellilere Yönelik Din Hizmetleri Komisyonu tarafından düzenlenen programa Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube üyesi olmak üzere çok sayıda engelli katıldı.

 

“HEPİMİZ BİRER ENGELLİ ADAYIYIZ”

Programda konuşan Seyhan Müftüsü Halil Uzun, yaşayan her insanın aynı zamanda birer engelli adayı olduğunu belirterek, “Birazdan kimin başına ne geleceğini kimse bilemez. Sağlıklı olduğunu hisseden ve sağlıklı olan tüm kardeşlerimiz aslında birer engelli adayıdır. Onun için bizler engelli olan kardeşlerimize çok şükür şefkat ve merhametle bakarken onların yollarını açmayı, onlara yardım etmeyi ve onların da her türlü yaşamaya hakları olduğunu unutmayacağız. İşte onun için bugün Seyhan Müftülüğümüz engelli olan kardeşlerimiz için özel Kutlu Doğum Program yapıyorsa sebebi budur. Hz. Muhammet Mustafa’ya (SAV) karşı kimse engellenemez. Biz onların hayatın her yerinde olması gerektiğine kesinlikle inanıyoruz ve bizler için maddi eksiklik hiç mühim değil. Önemli olan iman ve inançlarda engel olmaması. O yüzden engelli kardeşlerimiz bizim için önemlidir.” dedi.

 

“HAYRA MOTOR, ŞERRE FREN OLMALIYIZ”

Kutla programının sonunda ise Seyhan Müftülüğü tarafından, ihtiyaç sahibi iki engelliye tekerlekli sandalye verildi. Türkiye Sakatlar Derneği Adana Şube Başkanı Halis Kassap ile birlikte engellilere tekerlekli sandalyelerini veren Müftü Uzun, bu gibi hayırlarda ve hizmetlerde bulunmaktan dolayı yaşadığı mutluluğu dile getirdi. Müftü Uzun, “Gerçekten hayra motor, şerre fren olmaktan daha mühim ve güzel hiç bir şey yok. Dize diz, göze göz ve gözyaşına mendil olmaktan daha güzel ve mühim kesinlikle bir şey yok. Onun için bu kardeşlerimize ben hayat boyu sıhhat ve afiyetler diliyorum. Kim yardım ediyorsa, kim yardım yapıyorsa onlar için dua ediyorum.” diye konuştu.

 

“CENNETTE ENGEL OLMAYACAK”

Cennette kimsenin engelli olmayacağını belirten Müftü Halil Uzun, “Engellisi olan tüm insanlara sabırlar diliyorum. İnanın ailenizdeki engelli birisine siz ne kadar muhabbetle bağlanır ve yardımcısı olursanız, hem vallahi hem billahi Allah karşılığında cennetin en güzel köşklerinden birini size verecektir. Hiç bir kardeşimiz, cennette engelli olamayacaktır. Hepsi civan mert delikanlı bir şekilde olacak bu dünyada çektiği sıkıntıları nedeniyle en güzel mükafatlar onların olacak.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2014, 17:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42