banner6

İnsanlar gölgesinden korkar hale getirildi

DSP Adana İl BaşkanYardımcısı Kahraman, Türkiye'nin AK Parti eliyle vahim bir noktaya getirildiğini, özgürlüğün kısıtlandığını ileri sürdü

İnsanlar gölgesinden korkar hale getirildi
İnsanlar gölgesinden korkar hale getirildi


ADANA(İLKHABER) - DSP Adana İl Başkan Yardımcısı Yusuf Kahraman, Türkiye'nin AK Parti eliyle çok vahim bir noktaya getirildiğini ileri sürerek,"Sindirme politikası almış başını gidiyor. İnsanlar kendi gölgesinden korkar hale geldi."dedi.
Ülkemizdegerçekanlamda demokrasinin hayata geçirilmeye ihtiyacının olduğunu söyleyen Kahraman, insanı ve toplumu özgürleştirmek, özgürlüğü sağlam adımlarla daha güvenceye kavuşturmak, toplumsal gelişmeyi sağlamak adına, üretken, paylaşımcı ,çoğulcu, katılımcı bir yönetim şekline ihtiyaç duyulduğunu, bunu da sağlayacak partinin Demokratik sol parti olduğunu  savundu.
Ulusal birlik ve beraberlikten yana, demokratik hak ve özgürlüklerin insana yakışır şekilde, bir yönetim anlayışını, sosyal devlet olgusunu, içerisinde taşıyan bir yönetim anlayışının demokratik sol düşüncede bulunduğunu kaydeden Kahraman, şunları söyledi:
"Demokratik sol düşüncede; demokrasi, siyasal, sosyal, ekonomik ve kültürel boyutlarıyla bir bütünü oluşturur.Siyasal boyutuyla demokrasi,Herkese özgürlük,herkese eşit ve dokunulmaz haklar tanır.
Sosyal adalet, hukuksal anlamda adaletin gereğidir. Adaletin özünde hak duygusu ve bilinci vardır; hak duygusu ve bilinci ise, sosyal adaletin, sosyal ve siyasal eşitliğin ve temel özgürlüklerin kökleştiği bir toplumla gelişir.
Türkiye toplumunun, hakca ve halkca bir düzen içerisinde,özgürce barış ve kardeşlik duygularını yaşatarak,yaşıyarak,demokrasinin nimetlerinden faydalanarak,sosyal adaleti kavramak ve hayata geçirmek,demokratik sol düşüncenin ta kendisidir.
Ülkemizde gerçek anlamıyla, siyasal, sosyal,sendikal bir örgütlenme var mıdır? Var olduğunu iddia edebilir miyiz? Ak Parti eliyle ülkemizde gelinen durum çok vahimdir. Ülkede bir sindirme politikası almış başını gidiyor. İnsanların kendi gölgesinden korkar hale getirildiğini ,eğer özgürce birey kendini ifade edemez hale gelmişse sorun var demektir. Bunun tek sorumlusu Ak Parti iktidarıdır.
Ülkemizde insanlar dilinden, düşüncesinden, inancından dolayı suçlanarak gözaltına alınabiliyor veya tutuklanıyorsa, bir sorun var demektir. Korkak ve sindirilmiş bir toplum yaratılmaya çalışılmıştır.
Demokratik sol düşüncede, tüm toplum katmanlarına bakış açısı eşit mesafededir. Herkes özgürcesine düşüncesini ifade edebilmeli ve inancını yaşayabilmelidir. Ülkemizde değişik inanca mensup insanların yaşadığı gibi, Aleviler de yaşamaktadır. Ak Parti iktidarının cem evlerine bakış açısı ortadadır.
Yerel bazda yapılan imar uygulamalarında, ülkenin her yerinde ibadet haneler için yer tahsisinde bulunurlar. Başbakan Erdoğan’a buradan soruyorum. Cem evi için tahsis etkikleri bir yer var mıdır? Bunu asla gösteremezler! Hani nerede sosyal devlet anlayışı, nerede din ve ibadet özgürlüğü.
Özgürce yaşamak için çözümün bir an önce demokratik sol düşüncenin, ülkemizde iktidara getirilmesidir. Demokratik sol düşüncede asla bu tür şeyler olamaz."
Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42