banner6

İnsanları bilgilendirip, uyarıyorlar

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

İnsanları bilgilendirip, uyarıyorlar

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri kent genelinde vatandaşları bilgilendirmeye devam ediyor.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, koronavirüs ile mücadele kapsamında gece gündüz demeden bilgilendirme çalışmalarını sürdürüyor. 

BROŞÜR DAĞITILDI

Mahalle Muhtarlarına, Taşıyıcılar Kooperatifine ve Havaalanında bulunan vatandaşlara, esnaflara, yolda yürüyen vatandaşlara kadar tek tek ulaşan ekipler, koronavirüs ile mücadele kapsamında dikkat etmeleri gereken hususlar konusunda bilgiler paylaşıyor. Sosyal mesafe, maske ve hijyen kurallarına uyulmasını isteyen ekipler ayrıca, hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik gibi suçlar ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtımı yapıyor.

YASAKLAR ANLATILDI

Pazar kurulan yerlere de giden ekipler 65 yaş üstü vatandaşlara koronavirüs ile mücadele kapsamında dikkat etmeleri gereken hususlar anlatıp, broşür ve maske takdim etti. 65 Yaş üzeri vatandaşlara yeni yürürlüğe giren koronavirüs yasakları da anlatıldı.

 TEŞEKKÜR

Vatandaşlar ve esnaflar kendilerine ulaşarak bilgilendirme yapan ekiplere teşekkürlerini sundu. Birçok insanın özellikle koronavirüs konusunda tedbirsiz davrandığını anlatan vatandaşlar, “Bu uyarılar sayesinde bu kişilerin kurallara uymasını temenni ediyoruz. Gerçekten birçok kişide tedbirsizlik hat safhada. Biz ne kadar önlem alırsak alalım, karşımızdaki kişi önlem almıyorsa yinede risk altında oluruz. Bu nedenle yapılan çalışmalar önemli polislerimize teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42