banner6

İşçiler statü değişikliği istedi

Kamuda çalışan üniversite mezunu işçiler Etyemez ile görüştü, yanlarında götürdükleri 400 kadar dilekçeyi Bakan Yardımcısına teslim etti

İşçiler statü değişikliği istedi
İşçiler statü değişikliği istedi

 

  ADANA (İHA) - Kamuda çalışan işçi statüsündeki üniversite mezunu işçiler adına oluşturulan temsilci heyeti, Ankara'da Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Halil Etyemez'i makamında ziyaret etti. 

  Grup temsilcilerinden Şeyda Coşkun, görüşmenin çok sıcak bir ortamda geçtiğini belirterek, "Bakan Yardımcımız bizi çok sıcak karşıladılar. Beraberimizde çok sayıda dilekçenin arasından seçerek getirdiğimiz yaklaşık 400 kadar dilekçeyi ve durumumuzu özetleyen 3 sayfalık raporu da bakan yardımcımıza teslim ettik" dedi.

  Mezuniyetlerinin gerektirdiği hizmetlerde çalıştıklarını fakat diplomalarındaki unvanları kullanamadıklarını vurgulayan Coşkun, "İşçi olarak devlete maliyetimizin yüksek olduğunu, memur olursak daha az maliyetimizin olacağını söyledik. Yeni bir kadro istemediğimizi, hali hazırda zaten mevcut bir kadromuzun olduğunu, yalnızca statü değişikliği istediğimizi ifade ettik.  Kendimiz için ayrımcılık değil aynı durumda olduğumuz sözleşmeliler ile eşitlik istediğimizi, daha verimli alanlarda kullanılacak iken pasifize edildiğimizi belirttik. Tayin veya başka kurumlara geçiş, görevde yükselme gibi haklarımızın olmadığını, eş durumundan dolayı sıkıntı çektiğimizi söyledik" şeklinde konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER