banner6

Işık Ayata, köylülerden İhsanoğlu’na oy istedi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Parti Meclisi eski üyesi Işık Ayata, Tufanbeyli, Saimbeyli ve Feke’nin köylerinde Cumhurbaşkanı Adayı Ekmeleddin İhsanoğlu için oy istedi.

Işık Ayata, köylülerden  İhsanoğlu’na oy istedi


 


 


 

ADANA(İLKHABER) –  Ayata, Tufanbeyli’nin Ortaköy, Pekmezli ve Doğanbey, Feke’nin Tapan bölgesi Saimbeyli’nin ise Hağnık, Çıbıklı, Çatak, Gökmenler, Kızılağaç, Gökmenler ve Çaralan köylerinde evlere konuk oldu, kahvehane toplantıları yaptı.

“ÜLKENİN YARINLARI ADINA…”

Köy kahvelerinde vatandaşlara seslenen Işık Ayata, nefret ve şiddet dili yerine sevgi ve barışı hakim kılmak için siyasi görüşü ve düşüncesi en olursa olsan herkesi İhsanoğlu'na oy vermeye çağırdı. 13 siyasi parti ve sivil toplum örgütleri ile birlikte toplumun hemen her kesiminin İhsanoğlu’na destek vermesinin önemli bir toplumsal uzlaşı olduğuna dikkat çeken Ayata, "Bu birliktelik ülkenin yarınları adınadır” dedi.

“İHSANOĞLU’NA İHTİYAÇ VAR”

İhsanoğlu’nun çoğunlukçu değil, çoğulcu bir görüşe sahip olduğunu ifade eden Ayata, “Ülkemizde yaşayan 76 milyon arasında ayrım yapmayan, insanı yüzdelik dilimlere ayırmayan, herkesi aynı sevgi, şefkat ve saygı anlayışı ile kucaklayacak bir yapıya sahip olan Ekmeleddin İhsanoğlu, hukukun üstünlüğüne ve demokrasiye işine geldiği zaman değil her zaman inanan, Cumhurbaşkanlığı makamını kavga değil uzlaşma makamı olarak gören biridir ve böyle bir isme barış, sevgi, hoşgörü adına ihtiyaç vardır” diye konuştu.

“HALKIMIZIN ORTAK VİCDANI”

Ayrışma, cepheleşme, kutuplaşmalar karşısında İhsanoğlu’nun bütün halkın ortak vicdanı ve umudu olduğunu söyleyen Ayata, şöyle devam etti:

“Huzur için İhsanoğlu’na oy vermeliyiz. Gerginlikten, hırsızlıktan, ihanetten, kirli politikalardan kurtulmak için İhsanoğlu bir şanstır. Ekmeleddin İhsanoğlu’nun tüm inanç ve kimliklere eşit ve tarafsız davranacak, Atatürk ilkelerini ve cumhuriyetin temel değerlerini manevi değerlerimizle birleştirecek, ülkemizin birikmiş sorunlarına yeni çözümler üretecek, ötekileştiren, ayrıştıran değil, birleştiren, sadece bir kesimi değil, her kesimi temsil eden cumhurbaşkanı olacağına inancımız tamdır. Bu nedenle halkımızdan ülkemizin yarınları için destek istiyoruz” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ağustos 2014, 16:50
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER