banner6

İŞKAD ailesi güçlenerek büyüyor

Adana İşkadınları Derneği’nin (İŞKAD) geleneksel Çarşamba yemeğinin bu ayki konukları yeni üye ve üye adayları oldu. İŞKAD Yönetim Kurulu Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, kadınların iş yaşamında yer alması için mücadele eden İŞKAD ailesinin yeni üyelerle güçlenerek büyüdüğünü söyledi.

İŞKAD ailesi güçlenerek büyüyor

ADANA(İLKHABER) - İŞKAD’ın yeni üyesi Ferda Kahya ile üye adayları Kadriye Tavşan Çakır, Deniz Göktaş, Gül Kıstan, Mehtap Şahiner, Derya Özdemir Seyhan Oteli’ndeki Çarşamba yemeğinde İŞKAD Yönetim Kurulu ve üyeleriyle tanıştılar.

İŞKAD Başkan Yardımcıları Sema Soykan ve Belgin Özçelik, İŞKAD’ın çalışmaları hakkında bilgiler verdikten sonra, üye adaylarıyla yeni üye sırayla kendilerini tanıtıp, neden İŞKAD’a üye olmak istediklerini anlattılar.

İŞKAD’ın, kadınların iş yaşamında daha fazla yer alması için mücadele eden Adana’nın ve Türkiye’nin seçkin sivil toplum örgütlerinden biri olduğunu belirten İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, “Kadınların iş hayatında çoğalmasıyla çağdaş, demokrat bir ülke mümkün. Bu nedenle kadınların iş hayatında yer alması için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu çalışmalarımız karşılıksız kalmıyor. İŞKAD olarak kadınların girişimci yani işveren olmalarına yönelik yürüttüğümüz projelere katılarak girişimcilik eğitimi alan kadın kursiyerlerimizin kendi işyerlerini açıp istihdam sağlaması en büyük mutluluğumuz” diye konuştu.

İŞKAD’ın kadın girişimciliğinin arttırılmasına yönelik çalışmalarının daha da artacağının altını çizen Av. Türkmen, İŞKAD’ın yeni üyesine ve üye adaylarına “Ailemize hoş geldiniz. İŞKAD ailesi yeni üyeleriyle hem büyüyor hem de güçleniyor” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Şubat 2014, 17:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42