banner6

İŞKAD'dan görkemli balo

İş Kadınları Derneği (İŞKAD) kuruluşunun 13. yıldönümünü görkemli bir baloyla kutladı.

İŞKAD'dan görkemli balo
İŞKAD'dan görkemli balo

 

ADANA(İLKHABER) - İş Kadınları Derneği (İŞKAD) kuruluşunun 13. yıldönümünü görkemli bir baloyla kutladı. Kuruluş yıldönümü balosunda yeni üyelere ve dernekte 10. yılını dolduranlara plaket sunuldu. İŞKAD'ın yeni yönetimince hayata geçirilen geleneksel ödüller de bu önemli gecede sahiplerini buldu.

İŞKAD, ADANA’YA VE TÜRKİYE’YE

ÖNCÜLÜK YAPAN BİR DERNEK

Gecenin açılış konuşmasını gerçekleştiren İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, 1999 yılında kurulan İŞKAD’ın Adana’ya ve Türkiye öncülük yapan bir dernek olarak her geçen gün güçlenerek büyüdüğünü belirtti. Av. Türkmen, Türkiye’nin kalkınmada çıtasını en üst seviyelere çıkarmasının tek yolunun girişimci ve meslek sahibi kadın oranının yüzde elli ya da buna yakın bir oranı yakalamasıyla olacağını kaydetti.

ODA MECLİSLERİNDE KADINLARA

POZİTİF AYRIMCILIK YAPILMALI

Meslek odalarında ve SİAD’larda kadınlara yönelik pozitif ayrımcılık ilkesinin uygulanması gerektiğini dile getiren Av. Türkmen, Artık oda meclislerimizde kadın sayısının artmasının zamanı geldi de geçiyor diye düşünüyor ve bu konuda da pozitif ayrımcılık talep ediyoruz. Belki diyeceksiniz ki kimse size engel değil. Bizler 13 yıl önce kadını yenge statüsünde gören bir toplumsal engeli aşma noktasından bu günlere geldik.   Bu nedenle önümüzdeki süreçte gerçekleşecek oda ve diğer SİAD seçimlerimizde bu yönde duyarlı çalışmalar olacağına gönülden inanıyoruz ve talep ediyoruz” dedi.

ADANA, ADANALILIK BİLİNCİYLE

ESKİ REFAH GÜNLERİNE DÖNER

İŞKAD’ın birinci önceliğinin Adana olduğunu yineleyen Av. Türkmen, Türkiye’nin zaman içerisinde farklı alanlarda geliştiğini ancak Adana’nın buna uyum sağlayamaması nedeniyle geri sıralara düştüğünü ifade etti. Diğer illerle karşılaştırıldığında durumun kötü olmadığını vurgulayan Av. Türkmen, bu konuda ağlayıp sızlamaya yer olmadığının altını çizdi. Av. Türkmen, “Adana’da Adanalılık bilincini yerleştirir ve ben değil biz demeyi öğrenirsek Adana yine eski refah seviyesini yakalar, sanayi kenti olur. Şu anda bürokratlarımız, yerel yöneticilerimiz, sivil toplum kuruluşu yöneticilerimiz ve il siyasi parti yöneticilerimiz çok duyarlı ve Adanalılık bilinci ile hareket etme bilincini geliştirme gayretinde. Bu nedenle biz Adanamızın çok kısa bir gelecekte bu yapısı ile yeniden ilk 4. il sıralamasına geleceğine inanıyoruz” diye konuştu.

GİRİŞİMCİ KADINLARA VE

YENİ ÜYELERE PLAKET

Başkan Av. Türkmen'in konuşmasının ardından İŞKAD'a yeni katılan Ayşe Aslan, Bengü Yurdaer, Berman Mantı, E.Gizem Geylani, Filiz Yaldız, Gül Fennibilek, Hülya Acemoğlu, Kamuran Temel, Nilgün Ekmekçi, Reyyan Betül Okyay, Sıdıka Uğurlugüngör, Şule Anaç, Tuba Bağdatlı ve Zuhal Uzun'un yanı sıra dernekte 10. yılını dolduran Tülay Baltalı ve Ülkü Tolunay Ekiz'e plaket sunuldu. İŞKAD Geleneksel Birinci Genç Kadın Girişimci Ödülü'ne Aslı Teymen Özveren ve Seden Teymen Özveren, Kadın Girişimci Ödülü'ne Ferdane Bayıldıran layık görülürken Sosyal Sorumluluk Ödülü ise Çocuk Kanser Derneği adına kurucu üye Tülin Ofluoğlu'na verildi.

Gecenin sonunda İŞKAD Başkanı Av. Elif Doğan Türkmen, Adana Valisi Hüseyin Avni Coş'un eşi Aylin Coş, İŞKAD Yönetim Kurulu ve İŞKAD üyeleri tarafından 13. yıl pastası kesildi. Davetliler Ezgi ve orkestrasıyla popüler ve sanat müziği klasikleri eşliğinde gecenin ilerleyen saatlerine kadar eğlenme imkanı buldu.

KİMLER KATILDI?

Adana Seyhan Otel'de gerçekleşen baloya Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediye Başkanvekili Orhan Ürgenç, Ceyhan Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, AK Parti İl Başkanı Ziyaettin Yağcı, AK Parti İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, Adana Sanayi Odası (ADASO) Başkanı Sadi Sürenkök, Adana Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, Doğu Akdeniz Sanayici ve İşadamları Dernekleri Federasyonu (DASİFED) Başkanı Süleyman Onatça, İnşaat Mühendisleri Odası (İMO) Adana Şube Başkanı Abdullah Bakır, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, CHP 23. Dönem Adana Milletvekili Hulusi Güvel, Adana Sanayici ve İşadamları Derneği (ADSİAD) Başkanı Süleyman Sönmez,  ADSİAD Başkan Vekili Mehmet Erel, Adana Genç İşadamları Derneği (AGİAD) Başkanı Tamer Gülcan, Adana Güçbirliği Vakfı (AGV) Başkanı Hamit Serbest, Çocuk Kanser Derneği Başkanı Atilla Tanyeli, Yeni Adana İmar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Özlü, İŞKAD Yönetim Kurulu, üyeler ve çok sayıda davetli katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42