İSRAİL BAYRAKLARI YAKILDI

İsrail’in, Mescid-i Aksa saldırıları Adana’da İsrail Bayrakları yakılarak protesto edildi. İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarının yankıları sürüyor. Son olarak 5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelen Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri ellerinde Filistin Bayrakları ve meşalelerle sloganlar eşliğinde İstasyon Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi. Grup üyeleri yanlarında getirdikleri İsrail bayraklarını yaktı. Kur’an okunup, ilahi söylenen etkinlik olaysız bir şekilde sonlandı.

İSRAİL BAYRAKLARI YAKILDI

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri İsrail'in Mescid-i Aksa saldırılarını Adana'da düzenledikleri meşaleli yürüyüşle protesto etti. Etkinlikte İsrail bayrakları yakıldı.

İsrail’in Mescid-i Aksa saldırılarının yankıları sürüyor. Son olarak 5 Ocak Meydanı’nda bir araya gelen Adana Sivil Toplum Platformu üyeleri ellerinde Filistin Bayrakları ve meşalelerle sloganlar eşliğinde İstasyon Meydanı’na kadar yürüyüş düzenledi. Polisin yoğun güvenlik önlemi aldığı yürüyüşün ardından meydanda bulunan kurulu platformun önüne gelen grup üyeleri burada yanlarında getirdikleri İsrail bayraklarını yaktı. Ardından ise, Kur’an-ı Kerim okundu. Kur’an dinletisinin ardından platform adına yapılan konuşmada, İsrail’e lanet yağdırıldı. Konuşmada kadınlara da seslenilerek, “Anneler bizler evlatlarımızı birer asker olarak yetiştirip, Filistin Askeri yapmalıyız. İsrail’e korku salan evlatlar yetiştirmeliyiz. Bekle İsrail, Filistin’in korkusuz askerleri yetişiyor” ifadeleri kullanıldı.

Daha sonra ise ilahi dinletisi ile program devam etti. Çok sayıda çocuk ve kadının katıldığı programda sık sık İsrail aleyhine sloganlar atıldı. Etkinlik yatsı namazının kılınmasının ardından sonlandırıldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 16:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2