banner6

İstanbul Esenyurt'ta 135 m² (brüt) daire icradan satılıktır

İstanbul Esenyurt'ta 135 m² (brüt) daire icradan satılıktır

T.C. BÜYÜKÇEKMECE 1. İCRA DAİRESİ

 

2020/358 TLMT.
TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Özellikleri : İstanbul İl, Esenyurt İlçe, 152 Ada, 8 Parsel, AKÇABURGAZ Mahalle/Köy, 10 Nolu Bağımsız Bölüm Satışa konu taşınmaz, tapunun Esenyurt İlçesi, Akçaburgaz Mahallesi, 152 ada 8 parselinde kayıtlı olup, adres olarak, Esenyurt, Halil Fahri Orman Caddesi ile irtibatlı 3002 Sokak Sözer 1 Apartmanı No: 52 3. kat D: 10 adresinde yer almaktadır. Keşif tarihinde daire kapısı kapalı olduğundan özellikleri bilgi alınmak ve belediyede onaylı projesi incelenmek suretiyle tesbit edilmiştir. Buna göre; 10 no.lu çatı piyesli dairenin plan itibariyle; alt kat; giriş holü, salon, mutfak, iki yatak odası, banyo tuvalet, balkon, üst katın yine onaylı projesine göre; 135,64-ibaret olduğu tesbit edilmiştir. ( Projesi dosyasında. ) Daire kapısını çelik kapı, oda kapıları Amerikan kapı, zeminler laminant parke, ıslak alanlar seramik, pencereler pvc?dir. Ortak alanlar bej mermer, merdiven korkulukları alüminyumdur. Daire takriben brüt 135,64- m2 kullanım alanına sahiptir. Daire doğalgazlıdır. Bina asansörlü olmakla birlikte, çalışmadığı tesbit edilmiştir. Dairenin çatı piyesi kısmında ayrı giriş kapısı bulunmaktadır. Satışa konu taşınmaz ilçe merkezine nispi mesafede olup, alışveriş noktalarına, çarşı pazara, toplu taşım araç duraklarına yürüme mesafesindedir. Alt yapı sorunu çözüme kavuşturulmuş gelişmekte olan bir bölgede yer almaktadır. Yakınında bölgenin çehresini değiştirecek, ekonomik değer katacak çok sayıda prestijli yapının inşaatına halen devam etmektedir. Alışveriş merkezleri servis araçları ile hizmet vermektedir. Çevre yolları ile E5 karayolu ve TEM otoyoluna çıkış imkânına sahiptir. Semt pazarına yürüme mesafesindedir.

Adresi Esenyurt, Halil Fahri Orman Caddesi İle İrtibatlı 3002 Sokak Sözer 1 Apartmanı No: 52 3. Kat D: 10Esenyurt / İSTANBUL
Yüzölçümü 262 m2
Arsa Payı 16/100
İmar Durumu : Esenyurt Belediye Başkanlığı imar arşivinde yapılan incelemede, Esenyurt İlçesi, Akçaburgaz Mahallesi, 152 ada 8 parselin İstanbul Büyükşehir Belediye Meclisinin 13.09.2013 tarih ve 1856 sayılı kararı ile onaylanan Esenyurt TEM Güneyi 1.Etap 1/1000 ölçekli Uygulama İmar Planında İkiz Nizam 4 Kat Konut Alanında kaldığı belirtilmektedir.
Kıymeti 375.000,00 TL
KDV Oranı %1
Kaydındaki Şerhler : Tapu kaydı gibidir
1. Satış Günü 02/12/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
2. Satış Günü 28/12/2021 günü 14:30 - 14:35 arası
Satış Yeri : Hukuk mahkemeleri adliyesi ek binası ve itfaiye yanı Büyükçekmece/İstanbul
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2020/358 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.05/10/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/860651/emlak/konut/istanbul-esenyurtta-135-m%C2%B2-brut-daire-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42