banner6

İstanbul Tuzla'da 222 m² tripleks villa icradan satılıktır

İstanbul Tuzla'da 222 m² tripleks villa icradan satılıktır

T.C. İSTANBUL ANADOLU 15. İCRA DAİRESİ

2017/723 TLMT.

TAŞINMAZIN AÇIK ARTIRMA İLANI
Satılmasına karar verilen taşınmazın cinsi, niteliği, kıymeti, adedi, önemli özellikleri :

1 NO'LU TAŞINMAZIN
Özellikleri İstanbul İli, Tuzla İlçesi, Merkez Mahalle, Gölcivarı Mevkii, 6897 Parsel, BOD+ZEM+NOR+ÇATI -6 NOLU BAĞIMSIZ BÖLÜM sayılı taşınmaz. Satışa konu taşınmaz Tuzla ilçesi, Merkez mahallesi, Nil Sokaktan 21 dış kapı numarası alan, tapuda 6897 parsel sayılı 3.070,25 m2 miktarlı alanlı, 210/1470 arsa paylı, havuzu olan 7 blok villa ve arsası vasıflı taşınmazda bodrum+ zemin + normal+ çatı katı 6 nolu bağımsız bölümlü TRİPLEKS MESKENİN 1/1 hissesinin arsa vasıflı taşınmazda- blok BOD+ZEM+NOR+ÇATI kat 6 nolu bağımsız bölüm niteliğindedir. Villada elektrik, su, ve doğalgaz abonelikleri bulunmaktadır. Villa 1 bodrum, zemin, 1 normal ve çatı arası kattan oluşmaktadır. Site etrafı çevrili olup peyzajlıdır. Site içinde benzer 7 adet villa bulunmakta olup ortak kullanımlı açık yüzme havuzu bulunmaktadır. Villanın dış cephesi siding ve taş kaplamadır. Villanın bodrum katında; koridor, 4 oda ve WC bölümleri, zemin katında; antre, wc, salon, mutfak ve teras, 1. Katında; hol, biri banyolu 3 yatak odası, 1 ortak banyo ve 2 balkon mahallerinden ve çatı arasından oluşmaktadır. Villa net 222 m2 alanlı takribi brüt 250 m2 alanlıdır. Antre, koridor zemini seramik kaplamalı, duvarları alçı, üzeri boyalıdır. Salon zemini parke kaplı duvarları saten alçı üzeri boyalı, tavanı kartonpiyerlidir. Mutfak zemini seramik kaplamadır. Bina girişinde camla kapatılmış rüzgarlık bulunmaktadır. Taşınmaz alt ve üst yapısı tamamlanmış, belediye ve sosyal imkanlardan istifade edecek konumda, civarın talep gören konut alanında yer almakta olup ulaşım imkanları elverişlidir.

Adresi Merkez Mahallesi, Nil Sokak. No:21 Tuzla-İstanbul Tuzla / İSTANBUL
Yüzölçümü 3.070,25 m2
Arsa Payı 210/1470
İmar Durumu 19.03.2013 tasdik tarihli 1/1000 ölçekli Postane Mahallesi 1.etap uygulama imar planında E:0.80 Hmax:9.50 mm yapılandırma şartlarında konut alanıdır.

Kıymeti 2.800.000,00 TL
KDV Oranı %18
Kaydındaki Şerhler Tapu kaydındaki gibidir.

1. Satış Günü 01/12/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
2. Satış Günü 29/12/2021 günü 14:00 - 14:10 arası
Satış Yeri : Mezat Salonu 1 - İstanbul Anadolu Adalet Sarayı B Blok -4. Kat KARTAL / İSTANBUL

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Satış şartları :
1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır. Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin %50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin %50 sini, rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.
2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin % 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV,1/2 tapu harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, taşınmazın aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)
3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu gayrimenkul üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları tapu sicil ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.
4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. 6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2017/723 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.16/09/2021

(İİK m.126)
(*) İlgililer tabirine irtifak hakkı sahipleri de dahildir.
* : Bu örnek, bu Yönetmelikten önceki uygulamada kullanılan Örnek 64'e karşılık gelmektedir.

https://www.ilan.gov.tr/ilan/851474/emlak/konut/istanbul-tuzlada-222-m%C2%B2-tripleks-villa-icradan-satiliktir

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42