banner6

İTİBAR ETMEYİN!

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, “Emeklilerin maaşı düşecek” şeklinde çıkan haberlerin doğru olmadığını söyleyerek uyarıda bulundu:

İTİBAR ETMEYİN!

ADANA (İLKHABER) – Türkiye’de bazı yayın organlarında yer alan “Emeklilerin maaşı düşecek” şeklinde çıkan haberler emekliler dünyasında tepki çekti. 40 bin üyesiyle en büyük ve etkili bir sivil toplum kuruluşu olmasıyla dikkat çeken Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, bunun asla söz konusu olmadığını söyledi.

Üyelerini “Bunlara itibar etmeyin.” diye uyaran Başkan İyiyürek, yaptığı açıklamada, şu görüşlere yer verdi:

“Bazı medya organlarında “Emeklilerin maaşı düşecek” şeklinde haberler yer almıştır. Ancak, bu tamamen yalan ve yanlış ifadelerdir. Maaşların düşeceği söz konusu değildir.

Ancak, 5510 Sayılı Yasa gereği 2008’den sonra emeklilerde maaş bağlama oranı kanunen düşürülmüş olup, 2008’den önce emekli olanların maaşlarında ise herhangi bir düşüş olmayacağı gibi, her 6 ayda bir TÜFE farkı neyse o oran maaşlarımıza eklenecektir. Bu kanun halen yürürlüktedir.

“KANUN TEKLİFİ VERİLDİ”

Gerek genel başkanlığımız ve gerekse de Adana şubemiz bu olayın üzerine gitmekte ve yeni bağlanan maaş düşüklüğünün ortadan kaldırılması amacıyla bir kanun teklifi vermiştir. Bu konuda olumlu gelişmelerin olacağına inanıyoruz.

Ayrıca, 2000 yılından sonra emekli olanlar için de yeniden intibak yapılması amacıyla gerekli girişimler yapılmıştır. Bu konunun ‘Torba Yasası’na’ konulması sözü de alınmıştır.

“ÜYE OLMAYANDAN

AİDAT KESİLMİYOR”

Yine bazı gazetelerde ‘Üyelerden ve üye olmayanlardan aidat kesiliyor’ diye haberler yer almaktadır. Bunlar da kesinlikle doğru değildir ve böyle bir şeyin olması asla söz konusu olamaz. Türkiye Emekliler Derneği Genel Başkanımız Sayın Kazım Ergün  ve Adana Şubesi olarak, kesinlikle üye olmayandan aidat alınmamaktadır. Emekliler Derneği’ne üye olan bir kişiden sadece her yıl Şubat ayında bir defaya mahsus 18 TL bir aidat kesilmektedir.”

“MİSAFİRHANEMİZ

HIZLA BİTİRİLİYOR”

Türkiye Emekliler Derneği Adana Şube Başkanı Seyfi H. İyiyürek, emeklilerin aidatlarıyla Ankara’nın göbeği Kızılay’da yaptırılan emekli misafirhanesi inşaatının hızla devam ettiğini müjdeledi ve, “ Gerçekten de büyük çabalar sarf edilerek inşaatına başlanan emekli misafirhanemiz 2015 Eylül ayında hizmete girecektir. Ankara’ya iş takibi için gelen emeklilerimiz gönül rahatlığı içinde kendi misafirhanelerinde kalabileceklerdir. Misafirhanemiz üyelerin 24 saat emrinde olacaktır.”dedi.

Başkan İyiyürek, ayrıntılı bilgi almak isteyen üyelerin de derneğe uğramalarını rica ettiğini sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mart 2014, 18:57
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42