banner6

İYİ Partili Akar’dan çiftçilere destek

İYİ Parti Mardin il Başkanı Süleyman Akar, yüksek enerji maliyetleri ve enerji kesintileriyle çiftçilerin zor günler yaşadığını belirterek, “DEDAŞ çiftçilere kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamalıdır” dedi.

İYİ Partili Akar’dan çiftçilere destek

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-İYİ Parti Mardin il Başkanı Süleyman Akar, yüksek enerji maliyetleri ve enerji kesintileriyle çiftçilerin zor günler yaşadığını belirterek, “DEDAŞ çiftçilere kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamalıdır” dedi.

Mardin ovasında üretim yapan çiftçilerin kendi imkanları ile kazdıkları kuyulardan, yüksek enerji maliyetleri ile su çektiklerini kaydeden Akar şunları söyledi:

“Çiftçilerimiz kendi imkanları ile kazdıkları 500-500 metre derinlikteki kuyulardan yüksek enerji maliyetleri ile su çekip üretim yapmaktadır. DEDAŞ 4 saat gündüz, 4 saat gece olmak üzere her gün 8 saat enerji kesintisi uyguluyor. Enerji kesintisinin tam da mısır ve pamuğun gübre ve ilaçlama zamanına denk getirilmesi düşündürücüdür. Bu çiftçiler üzerine uygulanan bir baskıdır. DEDAŞ bu uygulamaya son vermeli.  Çiftçilere uygulanan enerji bedellerinin GAP Projesi Sulama Birliklerinde uygulanan su kullanım bedelleri doğrultusunda düşürülmesi sağlanmalıdır.

Çiftçiler de faize düşmeden borçlarını ödeyebilecek, gecikme cezası ve eski borç karmaşasından kurtulacaklardır.

.

DEDAŞ gerekli Alt yapı yatırımlarını tamamlayarak çiftçilere kaliteli ve kesintisiz enerji sağlamalıdır.”

Tarım Bakanına da çağrıda bulunan Başkan Akar,   Çiftçilere sahip çıkılarak, destek verilmesi talebinde bulundu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER