İZGİOĞLU: ATATÜRK’ÜN ÜLKÜ YOLUNDA İLERLEYECEĞİZ

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 76. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayınladı.

İZGİOĞLU: ATATÜRK’ÜN ÜLKÜ YOLUNDA İLERLEYECEĞİZ

ADANA (İLKHABER) - Atatürk'ün Türk Milleti'nin istiklal mücadelesinin “Başkomutanı” olduğunu ifade eden İzgioğlu, “İstiklal mücadelesiyle elde edilen Türk milletinin bağımsızlığı, birliği ve bütünlüğünü Cumhuriyet ile uygarlığa taşıyan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefat yıldönümünde minnet ve rahmet ile anarken, Türk milliyetçileri olarak Atatürk'ün manevi mirasına ve ülküsüne sahip çıkmaya ve izinde yürümeye devam edeceğimizin bilinmesini isterim” dedi.

TÜRK MİLLİYETÇİLERİ BİRLİĞİN SİGORTASI

İzgioğlu, son yıllarda büyük Türk Milleti'ne karşı yönelen ve artarak devam eden bölücü tehditlerin ve akımların siyasi iktidar tarafından kirli pazarlıklarla ve ölümcül tavizlerle cesaretlendirildiğini hatırlatarak, “Ancak unutulmasın ki Gazi Mustafa Kemal'in ve arkadaşlarının hepimize kutlu bir emanet olarak bıraktığı mirasa sonuna kadar sahip çıkacağız. Vatanımızın ve milletimizin bölünmesine asla izin vermeyeceğiz. Türk milliyetçileri, bugüne kadar olduğu gibi Cumhuriyetin ve kazanımlarının, birlik ve bütünlüğün sigortası ve güvencesi olmaya devam edecektir.” diye konuştu.

ATATÜRK’ÜN EN BÜYÜK ESERİ TÜRK KİMLİĞİ VE CUMHURİYET

MHP Adana İl Başkanı Mustafa İzgioğlu, mesajını şu ifadelerle tamamladı:

“Atatürk’ün en büyük eseri asırlardan sonra ilk kez Türk kimliğinin ihyası ve Türkiye Cumhuriyeti’dir. Bu millet bu eserlere sahip çıkacak; atasına, kimliğine, cumhuriyetine, bayrağına dost olanları dost, düşmanlık yapanları da düşman bilecektir. Kuşkusuz bu milli şuurun siyaset kurumundaki en büyük temsilcisi ise Milliyetçi Hareket Partisi’dir. Bu onur, bu şerefle Atatürk’ün ülkü yolunda koşmaya devam edeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle ebediyete intikal edişinin 76. Yıldönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, bu vesileyle bütün yol arkadaşlarının manevi hatıraları önünde saygıyla eğiliyor, rahmetle ve minnetle anıyoruz; ruhları şad olsun.” 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2