banner6

Jurassic Park giriş ücreti düşürüldü

Çukurova Belediyesi’nin hiçbir bedel ödemeden bir özel şirkete yaptırdığı Jurassic Park’a giriş ücreti halkın yoğun talebi de dikkate alınarak düşürüldü.

Jurassic Park giriş ücreti düşürüldü

Jurassic park giriş ücreti düşürüldü

ADANA (İLKHABER)- Çukurova Belediyesi’nin hiçbir bedel ödemeden bir özel şirkete yaptırdığı Jurassic Park’a giriş ücreti halkın yoğun talebi de dikkate alınarak düşürüldü. İşletmecileri ikna eden Başkan Çetin, “0-3 yaş arasındaki çocuklardan girişte para alınmayacak, rakam 5 ila 8 TL olacak” diye bilgi verdi.

AİLELERİN YOĞUN TALEBİ DİKKATE ALINDI

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu tarafından geçtiğimiz cumartesi akşamı açılışı gerçekleştirilen Jurassic Park’a giriş ücreti 10 liradan kademeli olarak 8 ve 5 liraya düşürüldü. Halktan ve özellikle de çok çocuklu ailelerden gelen yoğun talebi dikkate alarak Jurassic Park’ı işleten firma yetkilileriyle görüşen Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Aslında giriş ücretini belirlerken 10 TL gibi bir rakamda karar kılmıştık. Ancak birçok ailenin ‘çocuğumuz çok, mağdur oluruz’ şeklindeki serzenişini dikkate aldık ve yeni bir giriş ücreti belirledik” diye konuştu.

“MERAM’DA BELEDİYE 10 TL ALIYOR”

 “Yap-Beraber İşletelim-Devret” yöntemiyle Türkiye’de ilk kez Çukurova ilçesinde kendilerinin geliştirdiği yeni bir anlayışla hareket ettiklerine dikkat çeken Başkan Soner Çetin,  “Belediyemizin kasasından bir tek kuruş çıkmadan bu tesisi meydana getirdik. Doğal olarak işletmeci, hem yatırım bedelini ve ayrıca bakım, işletme, personel, elektrik ve temizlik masraflarını dikkate alarak bir giriş ücreti düşünmüştü. Konya Meram’da belediye Jurassic Parkı kendisi yaptığı ve kendisi işlettiği halde giriş ücreti olarak 10 TL alıyor. Biz de işletmeciden rica ettik, o da 10 TL’yi kabul etmişti” dedi.

ANTALYA VE İSTANBUL’DA 80 LİRA

İstanbul’daki Akvaryum’lara girişin 80 TL’den başlayıp 268 TL’ye kadar çıktığını, Antalya’da girişte 80TL alındığını; yurdun çeşitli bölgelerindeki Jurassic Park’lara ise 29 ila 39 TL arasında rakamlarla girilebildiğine dikkat çeken Başkan Soner Çetin, yeni rakamları şöyle açıkladı: İşletmeci arkadaşlarımız ile görüştük ve yeni bir düzenleme yaptık. Buna göre bugünden itibaren 0-3 yaş arasındaki çocuklar Jurassic Park’a girerken hiç para ödemeyecek, öğrenciler, engelliler ve gaziler 5 TL, siviller ise 8 TL ödeyerek parkı ziyaret edebileceklerdir. 

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2015, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER