banner6

Kadın eli herşeyi güzelleştiriyor

KADER'in kadınları Anneler Günü etkinliğinde buluştu

Kadın eli herşeyi güzelleştiriyor
Kadın eli herşeyi güzelleştiriyor


 Süreyya URİ

 

ADANA-Kadın Adayları Destekleme ve Eğitme Derneği KADER,  kadınları Anneler Günü etkinliğinde buluşturdu.  Bir restoranda öğle yemeğinde bir araya gelen KADER’in kadınları müziğe eşlik edip, güzel bir gün geçirme fırsatı yakaladı

 

Etkinliğe,  KADER Adana Şube Başkanı Ferah Nalcı ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Çukurova Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Cafer Esendemir, 22. ve 23. Dönem CHP Adana Milletvekili Nevin Gaye Erbatur, Ak Parti, CHP ve MHP’li Belediye ve İl Genel Meclisi üyeleri, Çukurova Üniversitesi Rektör adayı Prof. Dr. Nebahat Sarı, Akdeniz Kadın Kooparatifleri Birliği Başkanı Melek Kurt,   CHP’li kadınlar ile STK’ların kadın üye ve yöneticilerinden oluşan çok sayıda kadın katıldı.

KADER Adana Şube Başkanı Ferah Nalcı, derneğin çalışmalarından söz ettiği kısa konuşmasında tüm annelerin Anneler Günü’nü kutladı. KADER olarak tüm kadın adayları teşvik ederek onlara desteklerini sürdürdüklerini dile getiren Nalcı, Ç.Ü. Ziraat Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nalcı’ya başarı dileklerini sundu.

DAHA FAZLA KADIN ADAY

Nalcı,“Bizler KADER olarak belediye başkanlığı koltuklarında kadın belediye başkanı olmasını istiyoruz. TBMM’nde de kadınlarımızın çoğunlukta olmasını arzuluyor ve bu amaçla çalışıyoruz. Adana Büyükşehir, Seyhan ve Çukurova Belediyeleri ile görüşerek kadın-erkek eşitliği komisyonları kurulması tamamlandı. Belediye seçimlerinde de tüm siyasi partilerin belediye meclislerine daha fazla kadın aday göstermelerini talep ediyoruz. Kadın adaylarımızın listelerin seçilebilecek sıralamada yer almalarını da istiyoruz.” şeklinde konuştu.

KADER’DEN NALCI’YA TAM DESTEK

 Çukurova Üniversitesi’nde rektörlük seçimlerine de değinen KADER Şube Başkanı Ferah Nalcı, 13 rektör adayından tek kadın olan Prof. Doç. Nebahat Sarı’ya destek verilmesini istedi. Ç.Ü’nün tek kadın rektör adayı Prof. Dr. Nebahat Sarı da KADER üyelerinin desteğine teşekkür etti ve kendini tanıttı. Çukurova Üniversitesi’nde birçok alanda görev aldığını, rektör yardımcılığı görevinde de bulunduğunu, Adana’ya ve Çukurova Üniversitesi’ne hizmet etmek istediğini söyledi. Prof. Dr. Nebahat Sarı, “Çukurova Üniversitesi’nin bana sağladığı olanaklar doğrultusunda edindiğim yönetim ve bilimsel deneyimlerimi; üniversitemin ve ülkemin hizmetine sunmak arzusuyla bu göreve aday oldum. Hedefim, Üniversitemizin bir dünya üniversitesi vizyonunu yakalaması, ulusal ve uluslararası ölçekte hak ettiği saygınlığa erişmesidir. “ dedi.

ADANA’DAKİ BÜTÜN BELEDİYE

BAŞKANLARI KADIN OLMALI

Kadının elinin değdiği her yerde işlerin daha iyi, doğru ve güzel yürüdüğünü belirten Prof. Dr. Nevin Gaye Erbatur, her kadının daha çok kadının seçilmesini sağlamak için çalışmasını istedi. Parti gözetmeksizin tüm kadınlarının sorununun ortak olduğunu dile getiren Erbatur, “Her partiden kadınlar dayak diyor,  öldürülüyor, işsizlik yaşıyor. Bunun için sorunlarımız ortak. Arkadaşlarımızı aday olmaya teşvik edelim, destekleyelim” dedi.

“Adana’daki bütün belediye başkanlarının ben kadın olmasını istiyorum” diyerek iddialı konuşma yapan Erbatur, kadınların  aday olmaktan korkmamalarını istedi ve “Korkmayın, aday olun. Hep birlikte çok çalışacağız. Bunların birçoğunu başardık. CHP’de cinsiyet kotası yüzde 33 olarak değişti. Bize düşen görev CHP’nin yüzde 33 kotaya ulup, uymadığını kontrol etmek olacaktır. Kaderin kotanın takipçisi olmasını istiyorum. Bütün partilerimizde yüzde 50 kotaya ulaşıncaya kadar çalışacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER