banner6

Kadın öğretmeni, kadın veli darp etti

Adana’da bir öğretmenin öğrenci velisi tarafından darp edildiği ileri sürüldü

Kadın öğretmeni, kadın veli darp etti

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)

İddialara göre, Adana’nın Merkez Seyhan İlçesi 2000 Evler Ortaokulu’nda görevli öğretmen Saadet Binbuğa 27 Şubat Perşembe günü okulla geldi. Burada uygunsuz harekette bulunan öğrencisine kızan Binbuğa daha sonra öğrenciyi sınıfına gönderdi. Öğrenci durumu annesine bildirdi. Öğrenci velisi anne 2000 Evler Okulu’na gelerek öğretmeni okul Müdürü’ne şikayet etti. Bunun üzerine Binbuğa okul müdürü odasına müdürünün odasına geldi. Aynı sırada odada bulunan öğrenci velisi ile görüşen öğrenmen ve veli arasında gerginlik yaşandı. Bayan öğrenci velisinin öğretmeni darp ettiği ileri sürüldü. Bunun üzerine darp edilen öğretmen kadın öğrenci velisinden şikayetçi oldu.

Eğitim Sendikaları Başkanları öğretmene yapılan saldırıyı protesto etti. Eğitim Sen Adana Şube Başkanı Kamuran Karaca, Öğretmen arkadaşlarını olan Saadet Binbuğa’nın okul müdür odasında öğrenci velisi tarafından saldırıya uğradığını ve darp edildiğini söyledi. Karaca, “Saadet öğretmenize yapılan bu çirkin saldırıyı şiddetle kınıyoruz. Eğitim emekçisine şiddetin temelinde itibarsızlaştırma ve güvencesizleştirme yatmaktadır. Eğitimin içeriği şiddetsiz ve karşılıklı saygıya dayanan bir toplum hedefinin çok uzağındadır. Şiddeti öven, mevcut eşitsizlikleri ve ayrımcılıkları besleyen içeriğe sahip yayınlar bizzat Bakanlığın ve İl Milli Eğitim Müdürlükleri`nin desteğiyle öğrencilerimize ulaşabilmektedir. Okullarda barış ve demokrasi kültürünü geliştirecek etkinliklere yeterince yer verilmemektedir.” dedi.

Türk Eğitim Sen 2 No’lu Şube Başkanı Kamil Köse ise, eğitimcilere yönelik yapılan saldırıların ardının arkasının kesilmediğini söyledi. Son olarak 2000 Evler Ortaokulu’nda kadın veli tarafından Saadet Binbuğa adlı öğretmene çirkin saldırı gerçekleştirdiğini dile getiren Köse, “Yaşanan bu olayı şiddetle kınıyoruz. Saadet öğretmene Türk Eğitim Sen olarak acil şifalar diliyoruz” diye konuştu.


 

Öte yandan Sendika üyeleri ve okulda bulunan öğrenciler birlikte okul önünde konuyu protesto etti.

Güncelleme Tarihi: 28 Şubat 2014, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42