banner6

Kadınlar Günün’de pastalı kutlama

Adana Büyükşehir Beldiyesi’nce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Güzelyalı Cumhuriyet Okumaevi’de kutlama ve etkinlik düzenlendi.

Kadınlar Günün’de  pastalı kutlama

Kadınlar Günün’de

pastalı kutlama

 

 
ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Beldiyesi’nce 8 Mart Dünya Kadınlar Günü dolayısıyla Güzelyalı Cumhuriyet Okumaevi’de kutlama ve etkinlik düzenlendi. Av. Özlem Süslüoğlu’nun “İlkleri Başaran Kadınlar” konulu bir söyleşiyle Adanalı kadınları bilginlendirdiği etkinliğe ve öncesinde gerçekleştirilen kutlamalara katılan Adana Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz, okumaevinin bulunduğu parktaki hanımlara, çocuklara karanfil verdi. Zihni Aldırmaz, erkeklere de, kadınlara götürmeleri şantıyla çiçek sundu.
Av. Özlem Süslüoğlu ve bazı hanımlar, 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde kadınlara çiçek vermenin gelenek olduğunu fakat kendilerinin bir değişiklik yaparak, bir erkeğe çiçek vermek istediklerini ifade edip, Zihni Aldırmaz’a çiçek ve plaket verdi.
Cumhuriyet Okumaevi önünde Büyükşehir Belediye Bandosu’nun çaldığı güzel parçalar eşliğinde gerçekleştirilen 8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamasında konuşan Zihni Aldırmaz, “Eşinin elini tutan erkeğin günahları parmaklarının arasından dökülür” diyerek, kadınlara sevgi dolu, kutsal ve eşit bireyler olarak yaklaşılmasının önemine değildi. Zihni Aldırmaz, “Liderleri yetiştirenler hanımefendilerdir. Onların önünde saygıyla eğiliyorum. Hayatı hanımlarla paylaşmak çok önemli” dedi.
Daha sonra 8 Mart Dünya Kadınlar Günü pastası kesildi. Zihni Aldırmaz, Adana Büyükşehir Belediyesi Halkla İlişkiler bölümü personeli Gaye Sivdinli Ünalan’ın doğum gününü kutladı ve kendisine bir armağan verdi.
Zihni Aldırmaz, törenin ardından parkta bulunan kadınların 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlamaya ve karafil dağıtmaya devam etti.
8 Mart Dünya Kadınlar Günü kutlamalarına Manş Denizini yüzerek geçen ilk kadın olan Nesrin Olgun ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin ilk kadın otobüs şoförlerinden Gülseren Aktulum da katıldı.
Adana Büyükşehir Belediye Bandosu’nda 1 aydın görev yapan Dudu Dilek Akınçay da Zihni Aldırmaz’dan övgü alan kadınlar arasında yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 15:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER