banner6

Kadınlar ürettiklerini sergiledi

Kadınlar Günü dolayısıyla Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursiyerleri 6 ay boyunca ürettikleri ürünlerini “Nev Bahar Esintisi El Sanatları Sergisi” adı altında Yüreğir Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi'nde sergilediler.

Kadınlar ürettiklerini sergiledi

Kadınlar ürettiklerini sergiledi

 

ADANA(İLKHABER) - Kadınlar Günü dolayısıyla Yüreğir Belediyesi Kültür Evleri Kursiyerleri 6 ay boyunca ürettikleri ürünlerini “Nev Bahar Esintisi El Sanatları Sergisi”  adı altında Yüreğir Mehmet Akif Ersoy Kültür Evi'nde sergilediler. Sergiye Adana Milletvekilleri Fatoş Gürkan Zopçuk, M. Şükrü Erdinç,  Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun, AK Parti Çukurova Belediye Başkan Adayı Cüneyt Karaaslan, Yüreğir İlçe Jandarma Komutanı, Halk Eğitim Merkezi Müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

 

Sergide çini, seramik, cam fizyon, ahşap boyama, takı tasarımı, deri çalışması, halı-kilim dokuma kurslarına katılan öğrencilerin yaptıkları ürünler sergilendi. Serginin açılışını Dünya kadınlar günü dolayısıyla Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan, Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı, AK Parti Adana Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Abdullah Torun'un eşi birlikte yaptılar. Sergiye katılanlara Yüreğir Belediyesi Kültür Evlerinde üretilen ürünler hediye edildi. 

 

Sergide bir konuşma yapan Çelikcan, kadınların '8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nü' kutladı ve şöyle dedi:

 “Kadınlarımız bir gün değil her zaman anılmalı. Toplumumuza yön veren, geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı yetiştiren kadınlarımızdır. Kadınlarımızı ne kadar iyi yetiştirirsek geleceğimizi garanti almış oluruz. Biz bu amaçla Kültür Evlerimizi yaparak öncelikle kadınlarımızın hizmetine sunduk. Biz görev süremiz içerisinde kadınlarımıza her zaman önem verdik. Bundan sonra da önem vermeye devam edeceğiz.”

 

Yüreğir Kaymakamı Turgut Subaşı Kültür Evlerinin çok önemli yatırımlar olduğunu belirterek,”Görev yaptığım süre içerisindeki gözlemlerime göre Yüreğir Belediye Başkanı Mahmut Çelikcan Kültür Evlerini yaparak çok iyi bir alandan doğru bir teşhisle yola devam etmiş. Yüreğir şartlarında halkın faydalanacağı çok iyi bir iş yapmış. Yüreğir de her yaştan insan buralardan faydalanıyor.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42