banner6

Kadınlardan gelinlikli, tavalı, süpürgeli kutlama

Kadınlar günü ülke genelinde olduğu gibi Adana’da da çeşitli etkinliklerle kutlandı. Kutlamalarda kadınların kendilerine özgü giyim tarzları ve dövizleri ilginç görüntülerin oluşmasına neden oldu.

Kadınlardan gelinlikli,  tavalı, süpürgeli kutlama

Kadınlardan gelinlikli,

tavalı, süpürgeli kutlama

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) Adana Kadın Platformu üyeleri 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü düzenledikleri yürüyüş ve mitingle kutladı.

Adana’da kadınlar günü etkinlikleri çeşitli şekillerde kutlandı. İlk olarak aralarında Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel’in de bulunduğu Adana Kadın Platformu üyesi yaklaşık bin kişi Mimar Sinan Açık Hava Tiyatrosu önünde toplandı. Buradan yürüyüşe geçen grup Atatürk Caddesi ve Nusret Fişek Caddelerini kullanarak 5 Ocak Stadına kadar yürüdü. Yürüyüş esnasında renkli görüntüler ortaya çıktı. Kendilerine Kampüs Cadıları adını veren bir gurup üniversite öğrencisi ellerinde süpürge, tava başlarında cadı şapkası ile yürüdü.

CADILARDAN ÇAĞRI

 Kampus Cadıları “Cinderella’ya da baloya gitme alana gel şeklinde çağrı yaptı Birçok kadın ise bebekleri ile birlikte yürüyüşe katıldı. Bebek arabaları ile yürüyen çok sayıda kadın ilginç görüntüler oluşturdu. Bazı kadınlar ise gelinlik giyerek “Cinsel Sınıfsal Sömürüye son” dövizi taşıdı. Kadınların yürüyüşü esnasında yoğun güvenlik önlemi alındığı dikkatlerden kaçmadı.

COŞKULU KUTLAMA

5 Ocak Stadyum’u önündeki miting alanında toplanan kadınlara hitaben bir konuşma yapan Halkların Demokratik Partisi Eş Genel Başkanı Sabahat Tuncel’in 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nün önemine dikkat çekti. Kadınların ezilen sömürülmesine karşı olduklarını anlatan Tuncel, partilerinin kadına verdiği önemi anlattı. Kadınlar daha sonra müzik eşliğinde halaylar çekerek doyasıya eğlendi.

TRAFİK ARAP SAÇI

Kadınların yürüyüşü esnasında kapanan yollar nedeni ile kent trafiği Arap saçına döndü. Kadınların yanı sıra Uğur Mumcu Meydan’ında verilecek konser ve Çukurova İlçesinde bulunan pazar alanında kadınlar günü etkinliği ve  konser yapılacağı gerekçesi ile sürücüler adeta kabus gibi bir yolculuk yaşadı. 20 dakikalık yollu yaklaşık 1 saatte gidebilen yolcular ve sürücüler tepkilerini dile getirdi.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Mart 2014, 15:11
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER