banner6

Kan bağışında Rekor denemesi

Adana'da kan bağışı etkinliği ile Hindistan'ın 25 bin ünitelik kan verme rekoru kırılmaya çalışılacak.

Kan bağışında Rekor denemesi
Kan bağışında Rekor denemesi

 

  ADANA (İHA) - Adana'da kan bağışı etkinliği ile Hindistan'ın 25 bin ünitelik kan verme rekoru kırılmaya çalışılacak. 

  Adana Valiliğinin öncülüğündeki rekor denemesi için 8 Haziran'da kan bağışı etkinliği düzenlenecek. Hindistan'ın 25 bin ünitelik rekorunun kırılmasının deneneceği etkinlikte sahne şovları da yer alacak.

  Kan verme rekor denemesinde, 15 ilçede 15 kan bağışı noktası kurulacak ve ilçeler birbirleriyle yarışacak. Katılımcılara hediyelerin verileceği rekor denemesi öncesi, Fatih Terim ve Kıvanç Tatlıtuğ gibi Adanalı ünlülerin 'kan verme' temalı mesajları billboardlarda yayınlanacak.

  Büyükşehir Belediyesi başta olmak üzere ilçe belediyeleri ve ilçe kaymakamlıkları, vatandaşların kan bağışı noktalarına ulaşması için araç tahsis edecek.

  Adana Valisi Hüseyin Avni Coş, Kızılay'ın verilerine göre Adana'nın kan bağışı konusunda kendi potansiyelinin altında olduğunu, bu potansiyelin yükseltilmesi konusunda çalışmalar yapılacağını söyledi. Coş, " Bizim insanımız üstüne düşen toplumsal görevlerini her zaman yapmıştır. Rekor denemesi, toplumsal dayanışma ve birlikte hareket etme kültürünün somut bir hali olarak ortaya konulursa daha faydalı hale gelebilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER