banner6

Kanal Urfa'nın "Gurur" gecesi

Kanal Urfa kuruluşunun 4. yıl dönümü nedeniyle siyaset, müzik, sinema alanlarında iz bırakanlar adlı düzenlediği ödül töreni gecesi görkemli geçti.

Kanal Urfa'nın
Kanal Urfa’nın “Gurur” gecesi

 

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Kanal Urfa kuruluşunun 4. yıl dönümü nedeniyle siyaset, müzik, sinema alanlarında iz bırakanlar adlı düzenlediği ödül töreni gecesi görkemli geçti. Şanlıurfa’da iz bırakanlar ödül gecesi siyasetçileri, ses ve sinema sanatçılarını, tiyatrocuları, gazelhanları, bürokrat ve iş adamlarını bir araya getirdi. Urfa City avm konferans salonunda düzenlenen gecede Şanlıurfa siyasetinin duayenlerinden Devlet Eski Bakanı Eyüp Cenap Gülpınar’a, Necmettin Cevheri’ye, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik’e, Edebiyat dalında Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’a, Muzik dalında da Ünlü Sanatçı İbrahim Tatlıses’e ödül verildi.

Gecede 18, 19, 20, 21, 23 dönem Şanlıurfa Milletvekili 48. Hükümetin Devlet Bakanı Cenap Gülpınar’ın ödülünü oğlu Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar aldı. Kasım Gülpınar’a babasının ödülünü ünlü sanatçı Nuri Sesigüzel takdim etti.

Ünlü sanatçı Sesigüzel duygularını dile getirerek, Cenap Gülpınar’ın ödülünü takdim etmekten dolayı gururlandığını belirtti. 48. Hükümetin Devlet Bakanı Cenap Gülpınar’ın kendisinin yakın dostu olduğunu söyleyen Nuri Sesigüzel, Milletvekili Kasım Gülpınar için de ‘Allah herkese böyle hayırlı bir evlat nasip eylesin. İsterim ki tüm Milletvekillerimiz onun Kültürüne ve lisanına sahip olsun. Ana dili olan Türkçe ve Kürtçeyi hatasız bir şekilde çok iyi konuşan Gülpınar, Fransızcayı da Fransız’dan iyi konuşuyor. Bu plaketi bu aileye vermekten gurur duyuyorum.'Dedi.

Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar ise, yaptığı konuşma da ‘Siyasette zor olan hizmet yapmak, daha zoru hizmeti beğendirmek hepsinden daha zoru da uzun süre siyaset yapıp makam sahibi olarak şaibesiz kalmaktır. Bu ödülü babamın şaibesiz ve dürüstlüğü adına almış bulunmayı kabül ediyorum’ dedi.

Gece de Türkiye’nin en önemli Edebiyatçılarından merhum Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’a da ödül verildi. Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’ın ödülünü kızı Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu aldı. Babasının ödülünü Şanlıurfa Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Yalçın’ın elinden alan Milletvekili Karahan Uslu ‘Hocaların hocası Prof. Dr. Abdülkadir Karahan’ın ilime çok büyük katkıları oldu. İnanıyorum ki ilime kattıklarının yanında kendi sahasında memleketine de önemli katkıları oldu. ‘ dedi.

Babasına Şanlıurfa lehçesinden örnek vererek ‘Essah'Urfalı, yani gerçek anlamına gelen bir Urfa’lı olduğunu savunan Şanlıurfa Milletvekili Karahan Uslu, vefatından 12 yıl sonra bile hatırlanıyor olmasının, yüreklerde ve zihinlerde yer edinmiş olmasının insanoğlunun uğrunda hep çaba gösterdiği Başarı’nın en hakikatli yansıması olduğunu ifade etti.

Müzik dalında ünlü sanatçı İbrahim Tatlıses’in ödülünü ise ELRUHA Otel Yönetim Kurulu Başkanı Av. Şevket Küçük adına Otel Müdürü Ertuğrul Er aldı. Geceye telefon bağlantısı ile katılan Tatlıses tüm hemşehrilerine selam gönderdi. Tatlıses’in telefon bağlantısında salonda oldukça duygulu anlar yaşandı.

Gece de yine müzik dalında ödül alan Şivan Perver’in ödülünü ise babası Yunus Perver aldı. Yunus Perver’e oğlunun plaketini Ak Parti Şanlıurfa Milletvekili Kasım Gülpınar takdim etti. Yunus Perver, oğlu Şivan Perver’in Türkiye’ye gelmesi halinde ilk konserini Kanal Urfa ekranlarında vermesini istedi.

Gece de plaket alan Ünlü Sanatçı Zekeriya Ünlü’nün plaketini Şanlıurfa İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Uğur Büyükhatipoğlu verdi.

Gece de ödül alan Ünlü Sanatçılar Mahmut Tuncer, Güler Işık ve plaket alan Zekeriya Ünlü de şarkı söyleyerek geceye renk kattı.

Geceye davetli olup, yoğun işlerinden dolayı katılamayan Cumhurbaşkanı Abdullar Gül, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, Genelkurmay Başkanı Org. Necdet Özer, Başbakan Yardımcıları Bülent Arınç, Beşir Atalay, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Su ve Şehircilik Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan, Baş Müzakereci ve AB Bakanı Egemen Bağış, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı, Tarım ve Köy İşleri Bakanı Mehdi Eker telgraf gönderdi.

Gecenin sonunda Kanal Urfa Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Toru, tüm katılımcılara teşekkür etti. Gecenin sunuculuğunu Mehmet Mahmutoğlu ile Hatice Kara yaptı.

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42