banner6

Karaboğa ve Güzcan ailesinin mutlu günü

Mardin  PTT Başmüdürü Abdulkadir Karaboğa’nın yakışıklı oğlu M. Eren ile Mardin’in köklü ailelerden Oktay Güzcan’ın güzel kızı Nehir Güzcan Movapark düğün salonunda yapılan muhteşem bir düğün töreniyle dünyaevine girdi.

Karaboğa ve Güzcan  ailesinin mutlu günü

ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-   Mardin  PTT Başmüdürü Abdulkadir Karaboğa’nın yakışıklı oğlu M. Eren ile Mardin’in köklü ailelerden Oktay Güzcan’ın güzel kızı Nehir Güzcan Movapark düğün salonunda yapılan muhteşem bir düğün töreniyle dünyaevine girdi.

 1500 kişinin katıldığı yemekli düğünde gelenekler yaşatıldı. Düğün salonuna giren geline kapıda verilen içi madeni para dolu testi gelin tarafından besmele çekilerek yere atılıp kırıldı. Etrafa saçılan bozuk paralar ise çocukları sevindirdi.

Pandemi kurallarına uyulan düğün töreninde konuklar mesafeli oturdu.

Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir ile bürokratlar, siyasiler, iş insanları, STK temsilcileri  ve her iki ailenin dost ve yakınlarının katıldığı düğünde 15 kişi nikah şahitliği yaptı. Nikah şahitleri arasında Araştırmacı Yazar Cemil Akdoğan, Kızıltepe Belediyesi eski Başkanı Ali  Ertaş da bulundu.

Artuklu  ilçe belediye başkanlığı nikah memuru tarafından kıyılan nikah töreninde her iki genç de bir ömür mutluluğa “Evet” diyerek   imza attı.

Düğünde Mardin’in ünlü sanatçısı Semir Ortaç ve saz ekibi birbirinden güzel şarkı ve türküleriyle konukları coşturdu. Mardin Milli oyunu Reyhani’yi oynayan gelin ve damat ise konuklardan büyük alkış topladı.

Gelin ve damadın ailesi masaları tek tek gezerek konuklara “Hoşgeldin” dedi. Damadın babası Abdülkadir Karaboğa ile gelinin babası Oktay Güzcan, bu mutlu günlerinde kendilerini yalnız bırakmayan tüm konuklara teşekkür ederek, “Allah herkese bu mutlu günleri yaşatsın. Darısı tüm bekar gençlerimizin başına” dedi.

 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42