banner6

Karahan destekliyor kadınlar güçleniyor

AK Parti Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu,” Organik tarımla, daha kaliteli gıda ve daha fazla kazanç oluşacak.” dedi.

Karahan destekliyor  kadınlar güçleniyor

Sedat ATİLLA

ŞANLIURFA(İLKHABER) - Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, girişimleriyle Şanlıurfa’da hayata geçen ‘Girişimci Kadınlara Organik Meyve Yetiştiriciliği’ projesinin eğitim toplantısına katıldı. Şanlıurfa Tarım İl Müdürlüğünün yeni eğitim tesislerinde gerçekleşen toplantıya, kadın çiftçiler katıldı. Şanlıurfa Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun girişimleriyle bölgede ilk kez kadınların tarıma yönelmesi sağlanıyor.

Toplantı da konuyla ilgili açıklamalarda bulunan Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu, Siyaset’teki en büyük hayallerinden biri olan ‘Mezra, köy, ilçe ve şehirdeki kadınları, bulundukları yerden hayata katabilme’ hayalini gerçeğe dönüştürdüğünü ve bunun mutluluğu içerisinde olduğunu söyledi. Karahan Uslu, köylerdeki kadınları güçlendirebilmek, ekonomik anlamda kendilerini geliştirebilmek ve hayata bu anlamda değer katabildiği bir ortamı oluşturabilmek adına, Yaylak’taki kadınlarla en doğru ve en karlı bir biçimde ziraat yapma projesini gerçekleştirdiklerini ifade etti. Kadınların bu projeyle, organik tarım yaparak, insanlığın ortak geleceğine ziraat anlamında verebildiği en büyük katkıyı sağladığını da ifade eden Karahan Uslu ‘Kadınlarımız bu projeyle en temiz ve insanlık için en değerli olan organik tarım gıdasını üretiyor. İçinde hiçbir zararı olmayan gıdayı üretip, insanlığa hediye ediyor. Bu proje insanlığa sağladığı önemli katkı nedeniyle, kadınlarımıza en fazla yakışacak projedir. Kadın anadır, hayatın temsilcisidir. Hayata armağan verir kendi bedeninden. Böylesi bir varlığın tarım alanında ilimizde organik tarım öncülüğünü yapıyor olmasının son derece kıymetli olacağını düşündüm. Bu çerçeve de bu projeye başladık. Hamdolsun bu senin Haziran ayında 1. yılımızı dolduracağız. AK Parti hükümeti üzerinden gelen bu projeye ilaç ve gübre desteği gelecek. Hepsinden daha önemlisi üretilen gıdalar temiz üretilecek ve kilo başına yüzde 20 daha fazla mal üretilecek. Hedefimiz, tüm sertifikasyonlar bittikten sonra, buradaki kadınlarımızın sayısını çoğaltıp, kadınlarımızın paketleme tesisine sahip olduğunu görmek. ‘ şeklinde konuştu.

Tarım İl Müdür Yardımcısı Derviş Göçer ise eğitim toplantısında yaptığı konuşmada kadınlara destek veren ve projenin Şanlıurfa’da gerçekleşmesini sağlayan Milletvekili Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’ya teşekkür etti. Derviş Göçer, Tarım İl Müdürlüğü olarak bu projenin Şanlıurfa’da gelişmesine katkı sağlayacaklarının altını çizerek Dünya’da olduğu gibi, Türkiye’de de organik tarıma olan ilgi artmakta. Envanterimize bakıldığı zaman, Türkiye’de organik tarım 2. sırada yer almakta. Sayın Milletvekilimiz Doç. Dr. Zeynep Karahan Uslu’nun projeye büyük katkısı oldu. İl Tarım Müdürlüğü olarak projeyi sonuna kadar destekliyoruz.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 20 Şubat 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER