banner6

Karaisalı biberi marka olacak

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, köylülerin ürünlerini doğrudan pazarlayabilmesi için Üretici Pazarı kurulacağını müjdeledi.

Karaisalı biberi  marka olacak

ADANA(İLKHABER) -  Üreticilerden pazar yeri için hiçbir masraf alınmayacağının altını çizen Çetin, “Üreticileri tek çatı altında toplayacağız. İlk hedefimiz Karaisalı Biberi’ni markalaştırmak.” dedi.

HERHANGİ BİR PARA ÖDENMEYECEK

Çukurova Kent Konseyi’nin de katkılarıyla bir süredir üzerinde çalışılan ve seçim öncesi vaatler arasında yer alan “Üretici Pazarı” konusu bayram öncesi resmileşti. Çukurova’da bir üretici pazarı kurulması için bir süredir hazırlık yaptıklarını belirten Başkan Soner Çetin, “Üreticilerden, çiftçilerden kesinlikle herhangi bir masraf alınmaksızın pazar yeri tahsis edilecek. Bu, işin bir yanı. Üreticileri tek çatı altında toplamak ve ileride kooperatifleşmeye sevk etmek amacıyla adım attık” diye bilgi verdi.

KARAİSALI BİBERİ MARKALAŞTIRILACAK

İlçenin batısında kurulacak Çukurova Üretici Pazarı’nın “Ürünleri aracısız satma olanağı vereceğini” belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, belediye meclisinden de geçmiş olan projeyle ilgili olarak “Dünyanın en güzel salçalık biberi Karaisalı’da yetişiyor ama tescili yapılmamış. Üretici şaşkın, malı nerede pazarlayacağını bilemiyor. Biz bu pazarı kurarak önemli bir açığı kapatmış olacağız. Üreticileri tek yumruk yapıp kooperatifleştireceğiz, pazara bölge insanları mal getirecek” dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Temmuz 2014, 17:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42