banner6

Karaköse: Kadınlarımız her alanda bilinçlenmeli

Adalet ve Kalkınma Partisi(Ak Parti) Adana İl kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, kadınlara yönelik şiddete şiddetle karşı çıktıklarını söyledi.

Karaköse: Kadınlarımız  her alanda bilinçlenmeli

Karaköse: Kadınlarımız

her alanda bilinçlenmeli

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adalet ve Kalkınma Partisi(Ak Parti) Adana İl kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, kadınlara yönelik şiddete şiddetle karşı çıktıklarını söyledi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü nedeniyle bir kutlama mesajı yayınlayan Karaköse, şunları dedi:

“AK Parti hükümetleri döneminde kadınların yeni kazanımlar elde etmesi için önemli hamleler yapıldı. Kadın hakları konusunda çok uzun yıldır bekleyen hatta biriken sorunlar gündeme getirildi ve büyük bir kısmı da çözüme kavuşturuldu.

Özellikle Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından geliştirilen birçok proje ile kadınlara destekler verildiğini kaydeden İl Kadın Kolları Başkanı Emine Karaköse, “Bu projelerle kadınlarımızın şiddetten korunması öncelikli hamle olmuştur. Girişimci kadınlarımıza çok düşük faizle kredi kullanma kolaylığı getirilirken, İş ve Meslek Danışmanları ile kadın istihdamı, iş arayanlara danışmanlık hizmeti verilmesi, kariyer günleri gibi organizelerle kadınlarımıza 70-80 yıldır yapılmayan hizmetler AK Parti iktidarı tarafından gerçekleştirilmiş oldu.

 

Geleceğimizi doğuran kadınlarımızın bu vesileyle ‘8 Mart Dünya Kadılar Günü’nü kutluyorum. Kadınlara bir gün yetmez, her günün kadınlar günü gibi geçmesini herkesten rica ediyor, başta Adanamız olmaz üzere kadınlara uygulanan her türlü şiddetin durmasını, bitmesini temenni ediyoruz. Kadınlarımız her konuda bilinçlenmeli ve kendini geliştirmelidir. Bunun için ‘Mutlu kadın mutlu aileyi, mutlu aile mutlu toplumu oluşturur’ diyoruz. Ayrıca bu mesaj aracılığıyla 8 Mart Cumartesi günü İstasyon Meydanında konser düzenlediğimizi duyurmak istiyorum. Adana Büyükşehir Adayımız Sayın Abdullah Torun kadınlarımız için Uğur Işılak ve Yonca Lodi’ nin katılacağı konser için bizlere yardımcı oldu ve konseri organize etti. Kendisine bu duyarlılığı için müteşekkiriz. Konser programı 8 Mart Cumartesi günü saat 17:00’de başlayacak. Tüm kadınlarımızı, tüm Adanalıları Uğur Mumcu Meydanı’na bekliyoruz.”

Güncelleme Tarihi: 07 Mart 2014, 17:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42