banner6

Karakuş: Hemşirelerin kalbi şefkat doludur

Hemşireler haftası nedeniyle mesaj yayınlayan CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş hemşirelik mesleğinin önemine değinerek hemşirelik haftasını kutladı.

Karakuş: Hemşirelerin kalbi şefkat doludur
Karakuş: Hemşirelerin kalbi şefkat doludur

 

ADANA(İLKHABER) - Hemşireler haftası nedeniyle mesaj yayınlayan CHP Seyhan İlçe Başkanı Reşit Karakuş hemşirelik mesleğinin önemine değinerek hemşirelik haftasını kutladı.

Karakuş mesajında şunları dedi.
’’Kalpleri insan sevgisiyle, şefkatle dolu, hastaların melek dediği kutsal meslek sahibi hemşireler. Yaptıkları işin kutsallığının yanında sabır isteyen, onurlu bir görevdir hemşirelik. Doktorun eli, gözü kulağıdır, hastaların gözlerinin içine bakan, bakışları ile ne istediklerini, ne yapmaları gerektiğini bilen eğitimli, bilinçli ve aydın yüzlü insanlardır hemşireler. 
hemşirelerin, gecesi gündüzü yoktur, cumartesi, pazarı yoktur. Bayramı tatili yoktur. Hastanelerin, sağlık kuruluşlarının cefakâr emekçileridir Hemşireler.
Bu kadar önemli ve sorumluluk isteyen görevlerinin yanında saymakla bitmeyen soruları vardır Hemşirelerimizin. 
Her yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşirelik Haftası kutlamaları yapılmakta. Hiç olmaz ise bu yıl 12-18 Mayıs tarihleri arasında Hemşirelerimizin ne gibi sorunları olduğunun tartışıldığı, bu tartışmalar sonucunda sorunlarının çözümüne yönelik çalışmaların yapıldığı, toplantılar, paneller ve formlar yaparak, yetkililerin, sorumluların ve toplumun bu konuya yönelik dikkatleri çekilmelidir.
Hemşirelerin her şeyden önce mesai saatleri başta olmak üzere almış oldukları ücretlerin bir kez daha gözden geçirilmesi, görev ve sorumlukların belirlenmesi, görev dışı işlerde çalıştırmama, meslekte ilerleme, fazla çalışma, iş riskleri ve istenilen branşlarda çalışma gibi sorunlarının üzerine gidilerek çözümler üretilmelidir.
Hemşireler Haftası dolayısı ile bu cefakâr, sorumluluk sahibi sağlık emekçilerimizin “Hemşireler Haftasını” kutluyor, sorunsuz, mutlu, ağız tadında ve bayram havasında nice Hemşireler Haftası kutlamaları diliydrum.’’

Güncelleme Tarihi: 01 Ocak 1970, 00:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER