banner6

Karalar: Adana’yı köy olmaktan kurtaracağız

Her ay açık veren büyükşehir belediyesinde gelir-gider dengesini sağladıklarını belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Zeydan Karalar’ın çok büyük projesi yok deniyor. Her ay 60 milyon lira açık veren belediyeyi, 100 milyon gideri, 100 milyon geliri haline getirdik. Biz 150 milyon geliri, 100 milyon gideri olan bir belediye haline getirmeliyiz ki Adana’nın eksiklerini, ihtiyaçlarını ve hatta onun ötesinde Adana’yı dönüştüren, geliştiren hepimizin sevdiği, oturmaktan onur duyduğumuz kenti, büyük bir köy olmaktan kurtarmalıyız. Bunları yapacağız” dedi.

Karalar: Adana’yı köy  olmaktan kurtaracağız

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - Her ay açık veren büyükşehir belediyesinde gelir-gider dengesini sağladıklarını belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Zeydan Karalar’ın çok büyük projesi yok deniyor. Her ay 60 milyon lira açık veren belediyeyi, 100 milyon gideri, 100 milyon geliri haline getirdik. Biz 150 milyon geliri, 100 milyon gideri olan bir belediye haline getirmeliyiz ki Adana’nın eksiklerini, ihtiyaçlarını ve hatta onun ötesinde Adana’yı dönüştüren, geliştiren hepimizin sevdiği, oturmaktan onur duyduğumuz kenti, büyük bir köy olmaktan kurtarmalıyız. Bunları yapacağız” dedi.

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, belediye tarafından düzenlenen ‘Sağlık Günleri’ paneline katıldı. Panelde de konuşan Karalar, belediyenin çalışmaları hakkında yapılan söylemlere dikkat çekti.

Kendisi hakkında büyük projeleri olmadığı söylemlerine değinen Karalar, “Göreve geldiğimizde ilk 9 ayımız bütçe toparlamayla geçti. Hem bütçeyi toparladık, hem de kentimizin günlük ihtiyaçları, eksiklerini tamamlamaya çalıştık. Çok ciddi, çok büyük proje yapamadık. Yapamazdık ta zaten.. Zaman zaman duyuyorum. Zeydan Karalar’ın çok büyük projesi yok deniyor. Bunların söyleyerek, birinin talebiyle olmuyor. Bizim mevcut imkanlarımızdan yol çıkarak bir şey yapmamız söz konusu” dedi.

Geçen süreç içerisinde bütçedeki dengeyi sağladıklarını belirten Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, “Bir yıl içerisinde uzun süredir maaş alamayan insanların maaşlarını zamanında ödeyebilmek de büyük bir iştir. 100 milyon lira geliri olan bir belediyenin her ay 60 milyon lira açığını kapatmak da kolay bir iş değildir. Ancak ve ancak iyi bir kadrosu olan, parayı iyi yöneten, geliri-gideri dengeleyen ve her işe nasıl olması gerektiği gibi yapılmasını sağlamak noktasında bakan bir yönetim olabilirdi. Biz 9 ay sonra belediyenin gelir-gider dengesi oturan bir belediye haline getirdik. Yeter mi? Yetmez” diye konuştu.

Adana’yı dönüştüren, geliştiren ve kenti büyük bir köy olmaktan kurtarmak gerektiğini ve bunu yapacaklarını ifade eden Karalar, “Eğer bir belediye, kente hizmet edecekse gelirinin yüzde 40’ını minimum hizmete ayırması gerekiyor. Bırakın yüzde 40’ını ayırmayı, yüzde 60 açık veriyorduk. Bunu 100 milyon gideri, 100 milyon geliri haline getirdik. Ama biz 150 milyon geliri, 100 milyon gideri olan bir belediye haline getirmeliyiz ki Adana’nın eksiklerini, ihtiyaçlarını ve hatta onun ötesinde Adana’yı dönüştüren, geliştiren hepimizin sevdiği, oturmaktan onur duyduğumuz kenti, büyük bir köy olmaktan kurtarmalıyız. Bunları yapacağız. Bir günde yapmak mümkün olmuyor ama bunları yapacağız” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER