banner6

KARALAR: ATATÜRK 100 YILIN DEHASIDIR

Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 76. ölüm yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında Ortadoğu'da yaşanan savaş ortamına değinerek "Yurtta Sulh Cihanda Sulh" diyen Atatürk'ü dünyanın şimdi daha da iyi anladığını söyledi.

KARALAR: ATATÜRK 100 YILIN DEHASIDIR

ADANA (İLKHABER) - Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar açıklamasında şunları dedi:

"Dünyanın saygısını kazanmış büyük önder ve devlet adamını, ebediyete intikalinin 76. yıldönümünde şükranla ve saygı ile anıyoruz.  ‘Benim naçiz vücudum elbet bir gün toprak olacaktır, ancak Türkiye Cumhuriyeti ilelebet payidar kalacaktır’ diyen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün adı, ulusumuzun büyüklüğünün, gücünün timsali olan Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte sonsuza kadar yaşayacaktır. Bugün komşu ülkelerimizde, Ortadoğu'da bir vahşet yaşamaktadır. Bu vahşete bakıldığı zaman 'Yurtta Sulh Cihanda Sulh' diyerek dünyanın takdirini kazanmış olan Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ü dünya artık daha da iyi anlıyor. İngiltere eski Başbakanı Winston Churchill'in

söylediği 'Dünyaya her 100 yılda bir dahi gelir, bu yüzyılın DAHİSİ VE KAHRAMANI Türklerden çıktı' sözleri aslında Atatürk'ün zekasını ve bilgisini göstermiştir.  Bu duygu ve düşüncelerle ölümünün 76. yıldönümünde Çağdaş Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, onun şahsında dava ve silah arkadaşlarını, bir kez daha minnet, şükran ve rahmetle anıyor; manevi huzurunda saygıyla eğiliyoruz."

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2014, 17:27
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER