banner6

Karalar: Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,”Aydınlık gelecek Cumhuriyet değerlerinin korunmasıyla mümkün olacaktır.” dedi.

Karalar: Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar,”Aydınlık gelecek Cumhuriyet değerlerinin korunmasıyla mümkün olacaktır.” dedi.

Cumhuriyet Bayramı’nın 97. yıl dönümü nedeniyle bir mesaj yayınlayan Karalar, “Art arda yaşanan savaşların yıkıma uğrattığı bir milletin, Kurtuluş Savaşı ile dirilişini, işgale direnişini ve yeniden doğuşunu tarihe altın harflerle yazdıran Mustafa Kemal Atatürk, kurduğu Cumhuriyetle de halkına özgürlüğün, demokrasinin, çağdaşlığın yolunu açmıştır.

29 Ekim 1923’te ilan edilen Cumhuriyet, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, silah arkadaşları ve milletiyle birlikte verdiği inanılmaz mücadeleyi taçlandırmıştır.

Milli Mücadele’de dünyanın en güçlü devletlerini Anadolu’dan ve İstanbul’dan çıkararak, Türk Milleti’nin esaret altında yaşamasını amaçlayanlara fırsat vermeyen Mustafa Kemal Atatürk, Cumhuriyeti ilan ederek, çağdaş bir geleceğin de kapısını açmıştır.

Cumhuriyet sayesinde bugün halk çocukları ülke yönetiminde pay sahibi olabiliyor, lider seçilebiliyor, vatandaşlarımız da memleketi kimin yöneteceğine karar verebiliyor.

Her biri vazgeçilmez olan milli bayramlarımız arasında Cumhuriyet Bayramı ayrı bir öneme ve değere sahiptir.

Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, milletine gösterdiği muasır medeniyetler seviyesine ulaşmak, ancak ve ancak Cumhuriyet sayesinde olacaktır.

Cumhuriyetin temel değerlerinden sapmadan ilerlemek, ülkemizi daha  çağdaş ve her konuda güçlü hale getirecektir.

Bu vesileyle; bizlere bir vatan bırakan ve onu Cumhuriyetle taçlandıran Mustafa Kemal Atatürk, silah arkadaşları, şehitlerimiz ve gazilerimizi rahmet, minnet ve saygıyla anıyorum.

Milletimizin Cumhuriyet Bayramı kutlu olsun” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42