banner6

Karayalçın’dan Çetin’e tam not

Ankara eski Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Karayalçın’ın Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’e yaptığı ziyaret, karşılıklı iltifatların dile getirildiği bir havada gerçekleşti.

Karayalçın’dan Çetin’e tam not

 


 

ADANA (İLKHABER)- Karayalçın, “Basında çıktı; kentsel dönüşüm konusunu anlatırken ‘Murat Karayalçın’ın Dikmen Vadisi gibi’ demişsin sevgili Soner” deyince Başkan Çetin’in eski liderine yanıtı, “Ankara’da Dikmen Vadisi Projesini bilenler ‘Karayalçın’dan Allah razı olsun” diyorlardır. İnşallah ileride bizim için de söylerler. Biz burada sizden öğrendiklerimizi uygulamaya çalışıyoruz, sizden öğreneceğimiz daha çok şey var.” şeklinde oldu.

 

MAKAM ARACI SİSTEMİNE HAYRAN KALDI

SHP eski lideri Murat Karayalçın, 4,5 ayda ne gibi icraatlar yapıldığını sorunca Çetin, hayata geçirilen onlarca projeyi ve meclisteki uyumlu çalışmayı, parkları belediyenin olanaklarıyla yaptıklarından söz etti ve ardından da makam aracı uygulamasına nasıl son verdiğini anlattı. Çetin, “Kiralık binek araçlar vardı, gönderdik, başkan yardımcıları ve müdürlerin makam araçları alındı; hem şoför ve araç hem de kira ve yakıt masrafında inanılmaz tasarruf sağladık. Beş yıl boyunca milyonlarca lira tasarruf etmeyi hedefliyoruz.” dedi. Bu sözler üzerine Karayalçın’ın yanıtı ise, “Bravo sevgili başkanım, seni yürekten kutluyorum.” şeklinde oldu.

 

“SONER ÇOK GÜZEL HAREKETLER BUNLAR”

Her Cuma Halk Günü’nde halkla buluştuğunu ve yanına tüm müdürleri alarak sorunları ve talepleri dinlediğini anlatan Soner Çetin, “Halk Günü’nde küfür hariç her şey serbest. Tam bir demokrasi şöleni. Tüm oda başkanları, STK başkanları, akademisyen ve hocalardan Danışma Kurulu oluşturduk, teşekkür üstüne teşekkür alıyoruz. Belediyelerin tarihinde ilk kez Stratejik Planı odaların ve STK’ların görüşlerini alarak hazırladık, yakında mahalle toplantılarına da başlıyoruz.” deyince Murat Karayalçın’ın yanıtı gecikmedi: “Çok güzel hareketler bunlar, sizi tebrik ediyorum.”

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 15 Ağustos 2014, 17:31
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42