banner6

Kart postallık kar manzaraları

Adana’nın yüksek kesimlerinde yağan kar adeta kart postallık görüntüler oluşturmaya devam ediyor.

Kart postallık kar manzaraları

Bayram BULUT/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) - Adana’nın yüksek kesimlerinde yağan kar adeta kart postallık görüntüler oluşturmaya devam ediyor.

Adana’nın merkez ilçelerinde kar yağışı gerçekleşmiyor. Ancak kış aylarında gelinliğini giyen Toros Dağları kent içerisinden izlene biliyor. Merkez ilçelerine kar yağmayan Adana’nın yüksek rakıma sahip ilçelerinde ise kar yağışı gerçekleşiyor. Karaisalı, Pozantı, Tufanbeyli, Aladağ gibi ilçeler kış boyunca beyaza bürünen ilçeler arasında yer alıyor.

KENT MERKEZİNİ KISKANDIRIYOR

Adana’nın merkeze uzak ilçelerinden biri olan Aladağ’da kar manzarası kartpostallık görüntüler oluşturuyor. Beyaza bürünen ilçe adeta kent merkezini kıskandırırcasına beyaz güzelliğini sergiliyor. Aladağ’ın bu güzel halini Aladağ Belediye Başkanı Mustafa Akgedik fotoğraflayarak takipçileriyle paylaşıyor.

CUMA GÜNÜNDEN GİDENLER VAR

Birbirinden güzel fotoğraf karelerini görenler adeta büyüleniyor. Geçtiğimiz yıllarda pandemi öncesi vatandaşlar hafta sonları kar yağan ilçelere adeta akın ediyordu. Pandemi dönemi ile birlikte hafta sonu uygulanan kısıtlamalar nedeniyle Adanalılar artık hafta sonlarını evlerinde geçiriyor. Kar yağışı olan yüksek kesimlerde evleri olan Adanalılar ise, kısıtlama öncesi Cuma günü ilçelerdeki evlerine giderek beyaz örtünün keyfini evlerinden çıkartıyor.

KAR VE GÜNEŞİN KEYFİ AYNI ANDA

Kış ayında karın ve güneşin keyfini aynı anda yaşanmasını sağlayabilen ender illerden olan Adana insanların ilgi odağı oluyor. Bu önemli iki özelliği aynı anda barındıran Adana’da son dönemde kış sporlarına yönelik kayak merkezi yapılması konusu gündemde yer alıyor. Özellikle Pozantı İlçesi için gündeme getirilen bu konu Adanalılar tarafından olumlu karşılanıyor.

KAYAK MERKEZİ

Pozantı Belediye Başkanı Mustafa Çay, Akçatekir Yaylası’na 10 kilometre uzaklıkta bulunan 175 bin hektarlık Elmalı Boğazı’na kayak merkezi yapılmasını gündeme getiren isim oldu.  Çay, “Bizim inancımız odur ki, Akçatekir’e 10 km mesafede bulunan Elmalı Boğazı Devletin Yatırım Desteği ile Çukurova Bölgesinde Adana-Mersin-Hatay ve Gaziantep için bir cazibe merkezi olacaktır. “ dedi.

YATIRIMCILARA FIRSAT

 Yatırımcılara fırsat verecek bir proje olduğuna dikkat çeken Çay, “Adana Valimiz Sayın Süleyman Elban ve Mersin Valimiz Sayın Ali İhsan Su işbirliği içerisinde Çukurova Kalkınma Ajansı olarak yada Turizm Bakanlığı ve Çevre Şehircilik Bakanlığının destekleri ve yatırımcı iş adamlarına fırsat verilerek bu proje gerçekleşebilir. Bizim inancımız tamdır. Çukurova sevdalısı olan herkesten kamuoyu oluşturacak destek bekliyorum.” ifadelerini kullanmıştı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER