banner6

Katliamın kurbanları yan yana toprağa verildi

Mersin'in Tarsus ilçesinde boşanma aşamasındaki kocası tarafından öldürülen Gülser Çınar ile annesi Nuran Altunay ve kız kardeşi Mislina Yılmaz ile olaydan sonra intihar eden cinayet zanlısı koca Gültekin Çınar’ın cenazeleri önce Tarsus Devlet Hastanesi morguna ardından da otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu’na getirildi. Adli Tıp Kurumu’ndan alınan 3 kadının cenazesi Mersin’de yan yana toprağa verildi.

Katliamın kurbanları yan yana toprağa verildi

ADANA (İHA) -  Mersin'in Tarsus ilçesinde boşanma aşamasındaki kocası tarafından öldürülen Gülser Çınar ile annesi Nuran Altunay ve kız kardeşi Mislina Yılmaz'ın cenazeleri önce Tarsus Devlet Hastanesi morguna kaldırıldı.  

  İlçeye bağlı Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde meydana gelen ve cinayet zanlısı Gültekin Çınar'ın da intihar ettiği olayda hayatını kaybeden 3 kadının cenazelerinin otopsi için Adana Adli Tıp Kurumuna gönderildi. Daha sonra Adli Tıp Kurumu’ndan alınan cenazeler Mersin’e götürülerek yan yana toprağa verildi.

Mersin'in Tarsus ilçesinde boşanma aşamasındaki eşi ile birlikte kayınvalidesi ve baldızını öldürdükten sonra intihara teşebbüs eden şahsın, daha önce mahkeme kararı ile 30 gün evden uzaklaştırıldığı ortaya çıktı.  

  Edinilen bilgiye göre, Gültekin Ç. adlı şahıs, boşanma aşamasındaki eşi Gülser Ç.'nin kaldığı Yarbay Şemsettin Mahallesi'ndeki kayınvalidesi Nuran Altunay'ın evine gitti. Burada eşi ve eşinin ailesiyle tartışan Gültekin Ç., üzerinde taşıdığı tabancayla boşanma aşamasındaki karısı ile birlikte kayınvalidesi Nuran Altunay ve baldızı Mislina Yılmaz'ı vurarak öldürdü. Zanlı, aynı silahı başına ateşleyerek intihara teşebbüs etti. Duyulan silah sesleri üzerine bölgeye çok sayıda polis ve sağlık ekibi sevk edildi. Sağlık görevlilerinin yaptığı incelemede 3 kadının da olay yerinde hayatını kaybettiği anlaşılırken, başından ağır yaralanan zanlı Gültekin Ç. ise kaldırıldığı Tarsus Devlet Hastanesi'nde hayatını kaybetti.

  Zanlı hakkında boşanma aşamasındaki eşinin, 22 Haziran tarihinde Aile İçi Şiddet Bürosuna müracaat etmesi üzerine 30 gün süreyle evden uzaklaştırma kararı alındığı, ancak çiftin kendi isteği ile mahkemeye dilekçe vermesi üzerine tedbirin 3 Temmuz tarihinde kaldırıldığı ve çiftin 9 yıllık evil olduğu öğrenildi.

ŞİDDETLİ GEÇCİMSİZLİK                              

Mersin'in Tarsus ilçesinde boşanma aşamasındaki kocası tarafından öldürülen Gülser Çınar ile annesi Nuran Altunay ve kız kardeşi Mislina Yılmaz'ın cenazeleri otopsi sonrası yakınları tarafından teslim alındı. Amca Fahrettin Köksal ise soğukkanlılığını koruyarak, “Şiddetli bir geçimsizlik vardı. Bir anda eve gelip işte ayrılma aşamasındayken bunu yaptı. Geçmişte buna benzer olaylar olmamıştı ama bu da işte alın yazısı oldu" dedi.  

  Mersin'in Tarsus Yarbay Şemsettin Mahallesi 3907 Sokak'ta meydana gelen olayda, boşanma aşamasında olduğu eşi Gülser Çınar'ın annesi Nuran Altunay'ın evine giden Gültekin Çınar, burada çıkan tartışmada karısıyla birlikte kayınvalidesi Nuran Altunay ve baldızı Mislina Yılmaz'ı tabancayla vurarak öldürdü ve daha sonra aynı silahla intihar etti. 4 kişinin cenazesi otopsi için Adana Adli Tıp Kurumu morguna kaldırıldı.

  Dün sabah saatlerinde yapılan otopsinin ardından Gülser Çınar’ın, Nuran Altunay'ın ve Mislina Yılmaz'ın cenazeleri babaları Murat Altunay, amca Fahrettin Köksal ve yakınları tarafından teslim alındı.

  Gazetecilere açıklamalarda bulunan amca Fahrettin Köksal, “Ben şuanda bir şey diyemeyeceğim ama şu anda babamız içeride. Şiddetli geçimsizlikleri vardı, ayrıldılar. Bir anda eve gelip işte ayrılma aşamasındayken bunu yaptı. Geçmişte buna benzer olaylar olmamıştı ama bu da işte alın yazısı oldu. Diyarbakır kökenli birisiydi. Çocukları hariç eşini, baldızını ve kaynanasını öldürdü işte. Tepkimiz, soğukkanlılığımızı korumak zorundayız. Geride baba kız kaldı, başka kimse kalmadı. Gülser ile Gültekin Çınar’ın 3 çocukları vardı onları da dün devlet himayesi altına aldı” diye konuştu.

  Öte yandan Gültekin Çınar’ın cenazesinin de Adana Adli Tıp Kurumu morgunda olduğu ancak herhangi bir yakınının almak için başvuru yapmadığı öğrenildi. 

  Baba Murat Altunay ise rahatsızlığından dolayı gazetecilere açıklama yapmadı.

YAN YANA TOPRAĞA VERİLDİLER

Güleser Çınar ile annesi Nuran Altunay ve kız kardeşi Mislina Yılmaz'ın cenazeleri yan yana toprağa verildi. Cenaze töreninde baba Murat Altunay ile kızı Damla ayakta durmakta zorlanırken birbirlerine sarıldılar.  

  İlçeye bağlı Yarbay Şemsettin Mahallesi'nde meydana gelen ve cinayet zanlısı Gültekin Çınar'ın (32) da intihar ettiği olayda hayatını kaybeden Güleser Çınar (24), annesi Nuran Altunay (41) ve kız kardeşi Mislina Yılmaz (21) kadının cenazelerin Adana Adli Tıp Kurumundan alınarak Şehir Mezarlığına getirildi. Burada kılınan ayrı ayrı cenaze namazlarının ardından cenazeleri Sucular Mahallesinde bulunan  Tarsus Şehir Mezarlığına defnedildi.

  Güleser Çınar 15 yaşındayken Gültekin Çınar’la evlendi. 9 yıllık evliliklerinde 3 çocukları dünyaya geldi. Son 1 yıldır şiddetli geçimsizlik yaşayan çift boşanmaya karar verdi. Boşanma aşamasında olduğu eşi Güleser Çınar'ın annesi Nuran Altunay'ın evine giden Gültekin Çınar, burada çıkan tartışmada, karısı ile birlikte kayınvalidesi Nuran Altunay ve baldızı Mislina Yılmaz'ı tabanca ile vurarak öldürmüş, zanlı daha sonra aynı silahla intihar etmişti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42