banner6

Kelle paça cep yakıyor

Kış aylarının vazgeçilmezi olan ve vitamin açısından yüksek değere sahip olduğu söylenen kelle paça çorbası yapmak artık zorlaştı.

Kelle paça cep yakıyor

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Kış aylarının vazgeçilmezi olan ve vitamin açısından yüksek değere sahip olduğu söylenen kelle paça çorbası yapmak artık zorlaştı.

Paça çorbası yapımında kullanılan ve daha önce 20 liraya satılan koyun başının fiyatı 30 liraya çıktı. Bununla birlikte koyunun bacak kısmı olan ve paça diye isimlendirilen yerinin fiyatı ise 1 liradan 2 liraya yükseldi. Kelle paça tüketmek isteyenlerin mekanı Adana Kasaplar Çarşısı oluyor. Kasaplar çarşısına ara ara giderek bu ürünleri almak isteyenler bu kez zamlı fiyatlarla karşılaştı. Koyun kellesine yüzde 50’ye yakın bir zam yapılarak fiyatı 30 liraya çıktı. Aynı oran paçalar içinde geçerli oldu.

Bu ürünleri satan kasaplar çarşısı esnafı artan koyun fiyatlarıyla birlikte bu zammın oluştuğunu söyledi. İğneden ipliğe her şeye zam geldiğini ve bunun da kendilerini etkilediğini dile getiren esnaflar, “Maalesef koyun fiyatları arttı. Etin kilosu arttı. Haliyle bu ürüne de zam geldi” ifadelerini kullandılar.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER