Kenetlendiler

Çukurova Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesine CHP, MHP ve AK Partili üyelerinin tamamı ”Evet” dedi

Kenetlendiler

Kenetlendiler

 

 

ADANA(İLKHABER) - Adana’da Çukurova Belediyesi’nin 2016 yılı bütçesi CHP, MHP ve AKP’li üyelerinin tamamının ‘evet’ oyuyla kabul edildi. Bütçenin oybirliğiyle geçmesi üzerine Başkan Soner Çetin, “Eli sıkı bir başkan olduğumu biliyorsunuz, 2016’da da bütçeyi özenle harcayacağız” diyerek üyelere teşekkür etti.

ÇUKUROVA BELEDİYESİ’NDE BİR İLK DAHA

Siyasette ılımlı tarz, uzlaşı ve işbirliği adına birçok ilk’in yaşandığı Çukurova Belediyesi’nde meclis, bütçe görüşmeleri sırasında da örnek bir tutum sergiledi.  Belediye bünyesindeki tüm müdürlüklerin bütçeleri ayrı ayrı okunarak CHP, MHP ve AKP’li üyelerin tamamının “evet” oylarıyla geçti. Gelir bütçesinin 190 milyon lira, giderlerin 177,5 milyon lira ve İller Bankası’na ödenecek borç toplamının da 12,5 milyon lira olarak öngörüldüğü bütçeye muhalefet partileri MHP ve AKP’li hiçbir üyenin itiraz etmeyip “kabul” oyu vermesi dikkati çekti.

“ELİ SIKI BİR BAŞKAN OLDUĞUM BİLİNİYOR”

Bütçeden Özel Kalem Müdürlüğüne 2016 yılı için 3 milyon 400 bin lira ayrılmasına yönelik teklifin kabul edilmesi üzerine Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, 2015 yılının ilk altı ayı içerisinde, 100 bin lirayı bulan nikah giderleri çıkarıldığında sadece 277 bin lira harcandığına dikkat çekti. Çetin, “Altı ay boyunca şehit cenazelerine yemekler gönderdik, Ramazan ayı süresince her mahallede binlerce kişilik sofralar kurduk, misafirlerimizi de ağırlıyoruz ama toplamda sadece 277 bin lira harcamışız. Birçok belediyenin 20’de biridir bu, eli sıkı bir başkan olduğumu biliyorsunuz zaten” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2015, 15:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2