banner6

Kılıçay: Yaşlı üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız

Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Seyhan Şube Başkanı Avukat Hatice Nesrin Kılıçay, CKD olarak, yalnız, engelli ve kimsesiz yaşlı üyelerine sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtiklerini söyledi.

Kılıçay: Yaşlı üyelerimizin ihtiyaçlarını karşılayacağız

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Cumhuriyet Kadınları Derneği (CKD) Seyhan Şube Başkanı Avukat Hatice Nesrin Kılıçay, CKD olarak, yalnız, engelli ve kimsesiz yaşlı üyelerine sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtiklerini söyledi.

CKD Genel Başkanı Prof. Dr. Tülin Oygür Korona virüs salgını dolayısıyla, Türkiye çapında tüm şubelerinin, yaşlı ve engelli üyelerini tarayarak, ihtiyaçları için destek olacaklarını belirten açıklamasının ardından, Seyhan Şube Başkanı Avukat Hatice Nesrin Kılıçay da bir açıklama yaparak genel başkanlarının açıklamasına destek verdiklerini söyledi. Korona virüs salgını dolayısıyla, Türkiye çapında tüm şubelerinin, yaşlı ve engelli üyelerini tarayarak, ihtiyaçları için destek olacaklarını söyleyen Kılıçay,  CKD, yalnız, engelli ve kimsesiz yaşlı üyelerine sahip çıkarak, ihtiyaçlarını karşılamak üzere harekete geçtiğini kaydetti.

DESTEK OLACAKLAR

Korona virüs salgını dolayısıyla, Türkiye çapında tüm şubelerinin, yaşlı ve engelli üyelerini tarayarak, ihtiyaçları için destek olacaklarını dile getiren Kılıçay, “Devletçe, milletçe kilitlendiğimiz Korona virüs salgınına karşı mücadelemizde, kayıplarımızı olabilecek en az seviyede tutarak galip geleceğimize inanıyoruz. Mal zengini, insanlık fakiri batı toplumlarının Korona virüs’ten en fazla etkilenen grup olan yaşlıları ‘gözden çıkarmaya’ varan bireycilikleri ve ‘yalnızlaşma-yozlaşma kültürüne karşı, Anadolu’nun yaşlıya saygı ve dayanışma kültüründen güç alarak, bu belayı hep birlikte atlatacağız” dedi.

GENÇLER YAŞLILARA YARDIMCI OLUYOR

Ülkemizde ilk vakanın bildirilmesiyle birlikte, yaşlı yurttaşlarımızın virüsten korunması için gençlerimizin seferber olduğunu anlatan Kılıçay, gençlerin oturdukları apartmanlardaki yaşlıların alışverişlerini üstlendiklerini dile getirdi. Kılıçay, “Çoğu yurttaşımız da çevrelerindeki yaşlılara yardımlarını esirgemeyeceğini göstermeye devam etmekte ve birçok ilçe belediyemiz ise yaşlılarımız için organize yardım çalışmalarını sürdürmekte.” diye konuştu.

65 YAŞ ÜSTÜ VATANDAŞLAR

Kronik hastalığı olanlar ile 65 yaş ve üzeri vatandaşların dışarı çıkma yasağına vurgu yapan Kılıçay, “22 Mart 2020 itibarıyla de devletimiz, kronik hastalığı olanlar ile 65 yaş ve üzeri yurttaşlarımızın dışarı çıkmalarına yasak getirmiştir. Cumhuriyet Kadınları Derneği de evden çıkmaları yasaklanan yurttaşlarımız için belediyeler ve kaymakamlıklar tarafından yürütülen yardım seferberliğine katkı sunmak üzere, kimsesi olmayan yaşlı ve/veya engelli dernek üyelerine yardımcı olacaktır.” ifadelerini kullandı.

TELEFONLA ARAYARAK BİLGİLENDİRECEKLER

Üyelerini telefonla arayarak tedbirlere karşı uymalarını hatırlatacaklarına dikkat çeken Kılıçay, sözlerini şöyle tamamladı;

“Kimsesi olmayan ve evden çıkma yasağı kapsamında yer alan üyelerimiz, telefonla aranarak, tedbirlere uymaları önemle hatırlatılacak; kendileri için yürütülen belediye ve kaymakamlık hizmetleri hakkında bilgilendirilecektir. Ayrıca isterlerse kendilerinin ve benzer durumda olan kimsesiz komşularının alışveriş, ilaç, hastaneye ulaşım gibi ihtiyaçlarını karşılamak üzere, yardıma hazır olduğumuz ifade edilerek, iletişim numaralarımız bırakılacaktır. Kolektif dayanışma kültürümüz ile titiz ve çalışkan kadınlarımızla henüz karşılaşmış olan “Korona virüsü”, ülkemizden tez zamanda def olacaktır!”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER