Kılıçdaroğlu heyecanı

Çukurova Belediyesi’nin yaptırdığı Jurassıc Park, yarın CHP lideri tarafından açılacak

Kılıçdaroğlu heyecanı

Kılıçdaroğlu heyecanı


 

 

ADANA(İLKHABER) - Çukurova Belediyesi Başkanı Soner Çetin’in çok önem verdiği Jurassic Park projesi tamamlandı. Çok güzel ve zengin bir “Jurassic Park’ı” Adana’ya kazandırdıklarını belirten Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Adana’yı cazibe merkezine dönüştürecek olan parkı CHP Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu açacak” dedi.

 

BETONSUZ, YEŞİL VE ZENGİN BİR PARK

 

Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin’in projeleri arasında özel bir yeri olan Jurassic Park tamamlanarak hazır hale getirildi. Türkiye’ye örnek olacak şekilde “Yap-Birlikte İşletelim-Devret” modeliyle gerçekleştirilen Jurassic Park, Sabancı Parkı olarak da bilinen Doğal Park-2’nin üçte birlik bölümünde yapıldı. Çevre duyarlılığı olan bazı yurttaşların, “Acaba betonlaşma olur mu?” endişesi boşa çıkarken yeşili daha da artırılan, farklı zaman dilimlerini yansıtan farklı büyüklüklerde 50’yi aşkın dinozorla oldukça zengin bir park vücuda getirildi.

 

BÖLGENİN CAZİBE MERKEZİ OLACAK

 

Çok değer verdiği bir projeyi daha hayata geçirmenin gururunu yaşadığını ifade eden Çukurova Belediye Başkanı Soner Çetin, “Çocuklarımız ‘hayvanat bahçesi var’ diye Gaziantep’e gidiyorlardı ama artık ‘Çukurova’da Jurassic Park varmış’ diyerek Adana’ya gelecekler; anne-babalarını ‘Lütfen bizi Jurassic Park’a götür’ diye zorlayacaklar. Bırakın Çukurova’yı, Adana bölgenin cazibe merkezi haline gelecek” dedi. Çetin milyonlarca dolar harcanarak gerçekleştirilen proje için belediyenin cebinden bir tek kuruş çıkmadığını belirtti.

 

CHP LİDERİ 2 AYRI AÇILIŞ YAPACAK 

 

Türkiye’nin en zengin ve yeşili bol jurassic parklarından biri olan Çukurova Jurassic Park’ının açılışı CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu tarafından yapılacak. CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’nun 3 Ekim Cumartesi akşamı Adana’ya gelerek önce Özel Engelli Havuzu’nu, ardından da saat 18.30’da Jurassic Park’ı açması bekleniyor. Başkan Soner Çetin, “Bir gelenin bir daha gelmek isteyeceği güzellik ve zenginlikte bir eser kazandırmanın mutluluğu içindeyiz. Sayın Genel Başkan’ın açılış jesti de bizim için bir gururdur” diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Ekim 2015, 16:33
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2