banner6

Kırtasiye alış verişi yapan yaşıtlarını hüzünlü gözlerle izlediler

Atık kağıt toplayan çocuklar kırtasiye alışverişi yapan aileler ve çocukları hüzünlü gözlerle izledi.

Kırtasiye alış verişi yapan yaşıtlarını hüzünlü gözlerle izlediler

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Atık kağıt toplayan çocuklar kırtasiye alışverişi yapan aileler ve çocukları hüzünlü gözlerle izledi.

Okullar açılmasıyla öğrenciler velileriyle birlikte kırtasiye ve okul kıyafeti alışverişlerini yapmaya başladı. Adana kent merkezinde bulunan kırtasiyecilerin bulunduğu sokakta zaman zaman yoğunluğun olduğu görüldü. Gençler ve küçük çocukların aileleri ile birlikte alış verişe geldikleri görüldü. Kırtasiye alışverişlerine gelenlerin koronavirüse karşı koruyucu maske kuralına uydukları görüldü.

HÜZÜNLÜ GÖZLERLE İZLEDİLER

Alışveriş yapılan Çınarlı Mahallesi’ndeki bir sokakta yaşı küçük kağıt toplayan çocuklarında oldukları dikkatlerden kaçmadı. Atık kağıt toplayan çocukların zaman zaman aileleriyle birlikte gelen çocukları hüzünlü gözlerle izledikleri dikkatlerden kaçmadı. Arapça konuşan çocukların mülteci çocukları oldukları görüldü. Kırtasiye dükkanlarının önünde atık kağıt toplayan çocuklar bir süre sonra gözden kayboldu.

HER ZAMAN GELİYORLAR

Esnaflar bu çocukların her zaman bu alana gelerek atık kağıt topladıklarını söyledi. Kendilerinin de atık kağıtları olduğu zaman çocuklara verdiklerini belirten esnaflar, “Buraya geliyor. Atık kağıt topluyorlar. Hepsi değil ama bazıları gerçekten aileleri ile birlikte alış veriş yapan çocukları izliyor ve iç çekiyorlar. Onların yaşında sokaklarda atık kağıt toplamak zor olmalı.” ifadelerini kullandılar.

BOYLARINDAN BÜYÜK ARABALAR

Atık toplayıcı çocukların boylarından büyük kağıt toplama arabaları ile dolaştıkları görüldü. Arabayı kullanmakta güçlük çeken çocukların bazılarının da Adana Büyükşehir Belediyesi yanında bulunan Abidin Dino Parkı kenarında bekledikleri dikkatlerden kaçmadı. Çok sayıda aşı küçük çocuk parkın arka tarafındaki ara sokakta bir araya geliyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42