banner6

KIZILAY ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

Adana'da, 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Deniz Zaferi'nin 99. yıl dönümü nedeniyle Asri Mezarlık'taki şehitlikte düzenlenen törene Türk Kızılayı Adana Şubesinin gönüllüleri de katıldı.

KIZILAY ŞEHİT AİLELERİNİ VE GAZİLERİ YALNIZ BIRAKMADI

ADANA (İLKHABER) - Vali Hüseyin Avni Coş, Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Zihni Aldırmaz ve 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutanı Tümgeneral Satı Bahadır Köse'nin yanı sıra çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı okundu ve saygı atışı yapıldı.
Şehit aileleri ve gazilerin de bulunduğu törenin ardından konuşan Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, "Türk Kızılayı olarak katıldığımız bu tören bizleri fazlasıyla duygulandırdı. 'Osmanlı'nın Hasta ve Yaralı Askerlerini İyileştirmek' amacıyla kurulan bir derneğin çalışanları ve gönüllüleri olarak şehit ailelerimizin ve gazilerimizin bu özel günde yanlarında olmak hepimiz için ayrıca anlamlı oldu. Vatanımızın düşman işgalinden kurtulmasının, yeni bir vatan kurulmasının ve bu güzel vatanın korunmasının bedelinin şehitlikte yatan canlar olduğunu bir kez daha gördük" ifadelerini kullandı.
Ayrıca, Türk Kızılayı Adana Şubesi gönüllüleri de şehitliği ziyaret ederek, şehit ailelerine ve gazilere lokum dağıttı.

Güncelleme Tarihi: 19 Mart 2014, 18:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER