banner6

Kızılay’dan afetzedeler için yardım çağrısı

Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Ege denizi açıklarında meydana gelen ve en çok İzmir’in etkilendiği deprem nedeniyle yardım bekleyen afetzedelere Adanalı hayırseverlerden yardım çağrısında bulundu.

Kızılay’dan afetzedeler için yardım çağrısı

ADANA(İLKHABER)- Türk Kızılayı Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, Ege denizi açıklarında meydana gelen ve en çok İzmir’in etkilendiği deprem nedeniyle yardım bekleyen afetzedelere Adanalı hayırseverlerden yardım çağrısında bulundu.

Saygılı, her afette ve her türlü zor şartlarda Türk milletinin kenetlenmeyi bildiğini, bu kez iyilik elini İzmir’in beklediğini belirterek, bu kapsamda Kızılay’ın acil ihtiyaç listesini belirlediğini bildirdi.

Kızılay Adana Şubesi’ne yapılacak yardımların İzmir’e topluca yola çıkarılacağını belirten Ramazan Saygılı, “Acil ihtiyaç listesi gıda kolisi, hijyen seti, nohut, pirinç, bulgur, kuru fasulye, kırmızı ve yeşil mercimek, sıvıyağ, salça, konserve ile piknik kahvaltılık malzemeden oluşuyor” dedi.

Başkan Ramazan Saygılı, detaylı bilgi almak ve yardım organizasyonu için Türk Kızılay Adana Şubesinin03224571923 nolu telefonuna ulaşılabileceğini kaydetti.

Saygılı, “İnanıyorum ki; değerli hayırseverlerimizin desteği ile bu yaraları da en kısa sürede saracağız. Temennimiz ölü ve yaralı sayısının artmaması ve bir daha böyle acıların yaşanmamasıdır. Ölen kardeşlerimize Allah’dan rahmet, yakınlarına sabır, yaralılara acil şifalar diliyorum” dedi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER