Kızılay’dan Şanıvar’a bronz madalya

Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, topluma yön veren medya mensuplarının kan bağışında bulunarak model olmalarını beklediklerini söyledi.

Kızılay’dan Şanıvar’a bronz madalya

Kızılay’dan Şanıvar’a bronz madalya

 

 

ADANA(İLKHABER) - Türk Kızılayı Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı, topluma yön veren medya mensuplarının kan bağışında bulunarak model olmalarını beklediklerini söyledi.

Saygılı, 10’uncu kez kan bağışında bulunan Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Basın ve Halkla İlişkiler Büro Sorumlusu -Gazeteci Ramazan Şanıvar’ı hem bronz madalya, hem de Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar imzalı “Bronz Madalya Beratı” vererek kutladı.

Kan sürekli bir ihtiyaçtır

Sağlıklı bireylerin 3 ayda bir kan vermeleri halinde kendi sağlıklarını korurken, ihtiyaç sahiplerine de yardımcı olduklarını belirten Saygılı, " Kan veren vatandaşlarımız büyük bir yardımseverlik ve sosyal sorumluluk örneği sergiliyor. Unutmayalım ki, kan sürekli bir ihtiyaçtır." dedi.

 

Saygılı,” Türkiye’nin yüzde 80 kan ihtiyacını Kızılay karşılıyor. Yakın gelecekte yüzde yüzünü hedefliyoruz. Hastanelerimizde acil kan ihtiyacı düzenli bağışçılarımız sayesinde karşılanıyor. Olağanüstü durumlar için de stoklarımızla hazır bekliyoruz. Ancak bu stokların tükenmemesi için kullanılan kanın yerine yenisini koymak gerekir. Bu yüzden sevdiklerimiz sağlıklıyken, bir afet olmamışken kan bağışı yapalım ki; oluşabilecek her türlü duruma hazırlıksız yakalanmayalım. “ diye konuştu

 

Ramazan Saygılı, kan bağışında farkındalığın yaygınlaştırılması için destek olan medya mensuplarının bizzat kan bağışında bulunarak topluma rol model olmaları beklediğini de dile getirdi.

Başkan Saygılı, 10 kez kan bağışı yapanlara bronz, 25’te gümüş, 35’te altın, 40 kez kan bağışında bulunanlara  ise törenle plaket verildiğini sözlerine ekledi.

 

Şanıvar, “Hedefim altın madalya”

Gazeteci Ramazan Şanıvar da, kaza geçiren, doğum yapan ve diğer kan ihtiyacı bulunan vatandaşların iyileşmesine katkıda bulunmanın ve yardım etmenin mutluluğunu yaşadığını belirterek, “Sağlığım elverdikçe kan vermeyi sürdürmek istiyorum. Dilerim ki; Türk Kızılayı’nın altın madalyasını almak bize de kısmet olur. Çok önemli bir toplumsal ihtiyacı karşılamak için özveriyle çalışan Başkan Saygılı ve Kızılay görevlilerine bu asil çabaları nedeniyle de teşekkür ederim” dedi.

 

Güncelleme Tarihi: 22 Ekim 2015, 15:23
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2