banner6

Kolcu: Ecevit, barışın ve uzlaşmanın elçisiydi

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP ‘nin 3. Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit’in vefatının 9. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Ecevit, engin hoşgörüsü ve uzlaşma kültürüyle barışın ve sevginin elçisidir.” dedi.

Kolcu: Ecevit, barışın ve uzlaşmanın elçisiydi

Kolcu: Ecevit, barışın ve uzlaşmanın elçisiydi

 

FUNDA BOZAN

ADANA(İLKHABER) – Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Seyhan İlçe Başkanı Abeydullah Kolcu, CHP ‘nin 3. Genel Başkanı ve eski Başbakan Bülent Ecevit’in vefatının 9. yılı nedeniyle yayınladığı mesajda, “Ecevit, engin hoşgörüsü ve uzlaşma kültürüyle barışın ve sevginin elçisidir.” dedi.

Kolcu mesajında şunları kaydetti:

“Ölüm yıldönümünde sevgili Genel Başkanımız ve Başbakanımız merhum Bülent Ecevit’i saygı ve derin şükranlarımızla anıyoruz.

Türkiye’mizin ve bütün dünyanın sevgisini ve saygısını kazanmış olan Ecevit, yüreklerimizde ve beyinlerimizde yaşamaya devam ediyor. Onun devlet, siyaset, kültür ve sanat alanlarında yaptığı hizmetler asla unutulmayacaktır. Sağlığının bozulduğu son dakikaya kadar ülkesini ve milletini düşünen Ecevit, dürüstlüğüyle,  çalışkanlığıyla, ilkeli, tutarlı ve kararlı tavırlarıyla hepimiz için eşsiz bir örnek oluşturmaktadır. Ecevit, engin hoşgörüsü ve uzlaşma kültürüyle barışın ve sevginin elçisidir. Aynı Ecevit, emperyalizme ve sömürüye karşı eğilmez bir dik duruşun, yılmaz bir mücadelenin kahramanıdır. Her geçen gün kuşkularımızın arttığı bağımsızlığımızın taviz vermez savunucusudur. Ecevit’i sevmek, Ecevit’i özlemek yetmez. Onun gibi düşünmeli, onun gibi davranmalı, onun gibi çalışmalıyız. Şu an içinde bulunduğumuz karanlıklardan ancak böyle çıkabiliriz.

Cumhuriyet Halk Partisi olarak, demokrasi, bağımsızlık ve özgürlük alanlarındaki her tür engellemelere ve kısıtlamalara karşı var gücümüzle mücadele edeceğimize, mutlu ve güçlü bir Türkiye hedefine muhakkak ulaşacağımıza onun aziz hatırası önünde söz veriyoruz.

Genel Başkanımızı bir kez daha sevgiyle, saygıyla, özlemle ve rahmetle anıyoruz.”

 

 

Güncelleme Tarihi: 05 Kasım 2015, 15:56
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER